Tema: Eclipse PDT
Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 06. 2007.   #2
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ja koristim eclipse sa phpeclipse pluginom - radi ok
ranije sam probao pdt ali je bilo nekih problema (vise se i ne secam sta je tacno bilo) i vratio se na phpeclipse

vidim da je pdt odonda dosta napredovao, pa cu ga probati ovih dana, jer phpeclipse ima neke bugchice

u svakom slucaju eclipse + jedan od ova dva plugina je saaaaasvim dobar environment za php development. Stavio sam svojevremeno zend studio da ga probam, ali nije imao nista posebno sto je meni trebalo a da eclipse nije vec imao
takodje, kad imam free varijantu, koja mi radi posao, a i vec sam se navikao na istu - odlucio sam da deinstaliram zend i ostanem na eclipsu (koji ima i brdo drugih mogucnosti)

recimo, neki od pluginova koje koristim (pricam napamet):
CVS i SVN
Mylar (ovo tek proucavam, instalirao sam i trac da vidim kako komuniciraju)
naravno neki pluginovi za html, css (koji mi vise smetaju nego sto mi koriste, te stoje iskljuceni)
phpeclipse
debugging sa XDebug, al mi stoji disabled, jer sam glupi koder, a ne developer pa ne debugujem ko citav svet


edit
da dodam: ono sto me najvise nervira kod phpeclipse-a je nepravilno pokazivanje mogucih opcija sa nekim objektom (kako se ono na srpskom zovu f-je u klasi?)
ako je ovo reseno kod pdt-a, odmah ga stavljam

Poslednja izmena od robi-bobi : 21. 06. 2007. u 01:50. Razlog: dodao text
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat