Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 06. 2007.   #13
goxy17
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.06.2007
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
goxy17 is on a distinguished road
Default

Ne bih da trolujem ali ne znam sta je tu toliko super. Ne osporavam bas sve, ima dobrih tekstova ali to uopste nije iz nekog licnog iskustva vec se sve to moze procitati na desetinama engleskih blogova.

A ovaj trademark "prodavci magle" prvi put sam video u ovom tekstu na B92 blogu (mislim da je autor clan DPT-a) gde sam kao glavnog junaka nedoljivo prepoznao autora biznis bloga.

Citat:
Slušate profesore na fakultetima koji pričaju o biznisu, kako treba organizovati firmu, sve doktor do doktora bez imalo success storiesa iza sebe. Takođe, čitate tekstove o startupovima, zaštiti intelektualne svojine a ti isti nikad nisu osnovali startup i nikad nisu zaštitili intelektualnu svojinu!?
Citat:
Da vas ljudi ne smatrali za prodavca magle, potrebno je, kao što kaže direktor jedne domaće IT firme, da nudite resulting a ne consulting.
Na zalost, biznis blog nije jedina prodavnica magle kod nas. Neko je jednom mnogo lepo rekao nesto u fazonu kako "nam treba samo jos malo web buza da bi investitori dali novac za nesto sto nemamo".

Neka mi autor da neke reference i reci cu da sam se salio. Kompaniju njegovog poznanika kojom se predstavlja ne racunam kao njegovu, kao ni neki projekat koji nikada nije ugledao svetlost dana, neko mu je to vec rekao na blogu u komentarima.

Ljudi koji stvarno rade, oni rade za novac i nude konsultacije za novac, imaju reference iza sebe i zive od toga tako sto ih preporucuju ljudi.

Ljudi koji prodaju maglu, pisu na blogovima tekstove slicne onima sa engleskog jezika, predstavljaju se za sveznalice i edukuju druge o necemu sto nikada nisu radili. Zasto bi on nekome besplatno delio savete, zasto to ne primeni u praksi. Ja takvog coveka nikada ne bih angazovao, izgleda da klijenti to i znaju cim mora na blogu da daje konsultacije besplatno.

Koji startup je autor pokrenuo?
Za koje klijente je radio?

Molba: zamolio bih Bijelica da mi ne kaze da reference trazim preko emaila, vec da mi kaze javno. Ne znam zasto u komentarima na svom blogu uvek kaze imate dole email pa se javite. Neka kaze javno, valjda mu je to u intresu, sta toliko krije?

Sve neki nabedjeni konsultanti na nasem webu a nigde kvalitetnog projekta

ps. konsalting nije maga uopste i nigde to nisam rekao
goxy17 je offline