Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 07. 2007.   #65
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Smile

Citat:
Originalno napisao shoba Pogledajte poruku
Kako je prosla vruca jesen?

Donesi.com, Blog.co.yu, Surfer.co.yu rade, a Tvojblog.co.yu, Mojlek.com i Momenat.com su docekali i vruce leto.

Ima li kakvih novosti???
Beta verzija Mojlek.com je počela da radi od 23.7.2007.
U toku bete smo aktivirali servise:
  • pretraživanje registrovanih lekova u srbiji
  • ponuda lekova apoteka koje se prijavljuju za učešće
  • rezervacija leka na osnovu ponude
  • forum kao on line savetovalište u terapiji

Da je bilo vruće, bilo je i to cele godine koliko smo radili na sajtu, ne samo ove poslednje dve nedelje paklenih vrućina u Srbiji.

Imali smo dosta problema da obezbedimo "javno dostupne informacije", toliko upotrebljavan termin u Srbiji. Na kraju se dobijanje ovih informacija svelo na veliki posao "ručnog" poređenja podataka, otklanje grešaka i unifikaciju podataka.

U dogovorima i planiranju projekta odlučili smo se za Ruby on the Rails. Ovo je bilo novo okruženje i jezik za programere koji su učili dok su se u pozadini vršile ostale pripreme.

Svi servisi koje nudimo su potpuno besplatni za pacijente koji traže lek ili žele da saznaju nešto više o svojoj terapiji.

Servisi će se apotekama naplaćivati po principu "pay per click" (tek od proglašenja zvanične komercijalne verzije), ali smo razvili i sistem povlastica za one apoteke koje najaktivnije učestvuju u forumu, bilo kao moderatori ili davanjem svojih stručnih mišljenja i saveta.

Za sada se u ponudama nalaze apoteke iz Beograda, a cilj je da "pokrijemo" Srbiju i da na taj način omogućimo da pacijenti sa svakog mesta mogu da potraže lek koji im je potreban da ga rezervišu u apoteci koja ga ima u svojoj ponudi. Na ovaj način želimo da umanjimo efekte "deficitarnosti" pojedinih lekova na tržištu.

Pred nama je i vruća jesen, kada nastavljamo sa uvođenjem novih servisa.

Interesuje me vaš utisak o sajtu, o njegovim tehničkim rešenjima i pristupu.

Filip Todorović
www.mojlek.com
filtod je offline   Odgovorite uz citat