Tema: B92 Down
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 08. 2007.   #23
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Miloje Sekulic:
Daleko od toga da su amateri i jedan i drugi. Drugo je pitanje tretmana interneta unutar maticne kuce a sa tim u vezi i ingerencija koje ova dvojica imaju.
Bizi je onomad sam napisao tekst kakav su tretman imali na promociji Microsoft Viste:
Citat:
Bio sam malo iznenađen da i pored uredno dobijene pozivnice i pored toga što sam potvrdio dolazak da prilikom izlaska kada sam mislio da treba da se potpišem da sam bio na press konferenciji da devojka koja drži spisak kaže da nisam na spisku!? Pita me iz koje sam redakcije, kažem B92 pa me pita da li su mi Brakus i Jelena Bezbradica kolege!? Pa, naravno, kada radimo u istoj firmi! Televizija i radio su izgleda i dalje mnogo bitniji od Interneta i pored toga što 90% od stvari koje se objave za Microsoft na B92 se objavi na B92 Tehnopolisu.

http://blog.b92.net/arhiva/node/4634
Citat:
jablan:
Nisam ni rekao da su amateri, već da za tu poziciju (barem Restakovu), čovek treba da ima par godina iskustva na vođenju sajtova tog tipa, i sigurno 5-10 godina iskustva rada na takvim sajtovima.
A čemu to? Ja lično vjerujem da taj posao, ništa bolje niti lošije, ne bi obavljao svaki član DPT-a koji je zabilježio više od 20 poruka na forumima e-Business i E-Marketing.

Dalje, ni ekonomski nije rentabilno skupo plaćati iskusnog inostranog menadžera da ti vodi #1 sajt u tržišnim uslovima gdje ne postoji konkurencija.

Citat:
A inače, bilo šta da radiš, ako ti neko zakida budžet i vidiš da se očekuje od tebe da uradiš nešto za šta nemaš sredstava (na primer, meni kad bi na poslu dali mašinu koja se svaki čas zamrzava)
1. Menadžment sigurno ne očekuje to
2. Korisnici su sekundardni u ovim uslovima, vidi pasus iznad

Citat:
jednostavno daš otkaz i nađeš firmu koja ima više sluha za tvoj posao. U IT-ju to bar nije problem, pogotovu za ljude koji nisu amateri.
Može, ali samo u Americi. Koje se to kompanije u Srbiji još bave iole kvalitetnim onlajn izdavaštvom? Koje su to kompanije i koji su to sajtovi? Preostaje samo startup varijanta, a čini mi se nešto da se jajarama ne ide u startup

Pošto Soroš i ekipa nisu više zainteresovani za investicije u srpski Internet (ovi su investiciju odplatili višestruko), sledeći velki igrač će nastati na tržišnom principu, kad se jednog dana stvore uslove.

Ali ono što hoću da kažem jeste da pričamo o pogrešnoj stvari. I ovo javljanje na ovoj temi da iskoristim da diskusiju usmjerim u drugom pravcu:

Umjesto da sad neko krene da pravi sledeći B92 za srpsko/balkansko tržište, sa 10x manje truda da uleti u nišu koja vam nikad ne bi pala na pamet na engleskom govornom tržištu napravio bi mnogo lakše, višestruko brže i sigurno bezbrižnije pare. Dok ne krenete da radite sa stranim tržištem, ne možete da zamislite koliko je čitavo tržište u Srbiju bukvalno smiješno. Što onomad Dušan Korunovski napisa u svojok kolumni e magazinu komentarisajući srpsku megalomaniju oko Maxi lanca, parafraziram: Južni Bronks je veličine Beograda, a i troši više.
mungos je offline   Odgovorite uz citat