Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 08. 2007.   #37
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

Ja sam osnovao doo 2005 i posle dva meseca sam bio primoran da udjem u PDV s obzirom da radim i prodaju softvera tako da niko ne bi radio sa mnom da nisam bio u PDV-u, zbog odbitka poreza.
Sto se tice podizanja para, Dinke je vec rekao - svako podizanje para mora biti pokriveno racunima (gorivo, restorani, kupovina osnovnih sredstava), svako podizanje novca koje nije opravdano racunima oporezuje se kao licna primanja sa 62%. Ako ostvarite dobit, placate 10% poreza na dobit i taj novac mozete slobodno dizati (ali da bi se utvrdila dobit mora da se uradi prvi zavrsni racun). Inace, racune za pokrivanje dizanja gotovine nije uopste lako prikupiti, pogotovo za vece sume (govorim iz licnog iskustva). Sa racuna firme se ne moze kupovati nesto sto nije osnovno sredstvo za rad, tj drzava vas primorava da novac isplacujete kroz zarade za koje se placa 62% poreza i doprinosa. Ako preduzetnik-pausalac moze da digne 100k dinara dnevno bez pravdanja, onda je to najbolja varijanta za pocetak. S obzirom da ocekujes prihode od oko 2000 evra mesecno vec posle godinu dana ces verovatno postati PDV obveznik, pa ces imati slicne muke koje sam opisao...

Poslednja izmena od kubit : 13. 08. 2007. u 14:46.
kubit je offline   Odgovorite uz citat