Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 08. 2007.   #1
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default Help, our server got wiped! Do you have any backup?

Klijentu je neko uleteo na server i pocistio ga, skroz. Biseri su redovno pravili backup sajtova i cuvali na tom istom serveru (no comment). Tri sajta sam radio ja, a imam na kompu sve sto sam ikad napravio, manje/vise up-to-date sto se tice samih aplikacija, dok su baze podataka uglavnom ili sa test podacima, ili sa "rupom" od minimalno 6 meseci.

E sad, oni imaju "offline" sve podatke, nije im problem da "kljucaju" i rucno unesu sve sto fali.

Radi se o firmi za koju malo-malo pa radim sajt (bas njima), i cesto preko njih dobijam poslove za druge klijente. 2 od 3 sajta su njihovi, jedan je domain registrar (preko kog solidno zaradjuju), drugi je neki online loan/banking sistem, nisam ni ja siguran cemu tacno sluzi ali znam da je min. provizija na sve transakcije $10 Treci sajt je za 3rd party, ne sluzi nicemu osim da kazem da sam "vratio" 3 sajta a ne 2

Pitanje je: koliko im naplatiti uslugu? Iako su uvek bili totalno fer, ovo sada mi je pobrkalo planove poprilicno i izgubio sam dosta vremena, ne mogu reci da mi ne bi ostao gorak ukus da ne naplatim nista. Rekli su da cemo razgovarati o "pricing-u" kad zavrsim, al' ja pojma nemam koliko da trazim ni sa kojom cifrom da se slozim ako budu sami predlagali.

Napomena: Nikad nije postojao dogovor da ja backup-ujem sebi bilo sta, moze se tretirati i kao cista slucajnost i sreca sto uopste imam ista kod sebe
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat