Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 09. 2007.   #39
miodragjokic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 11
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
miodragjokic is on a distinguished road
Default Sve u svemu

Jedna jako lepa vest za internet scenu u Srbiji. Portal gospođe Šovljanski nije vredan zbog Google PageRank-a ili zbog Alexa Rank-a ili zbog velike posećenosti, već zbog kvalitetnog sadržaja. Koliko sam mogao da primetim ovo nije portal za široke narodne mase, već usko specijalizovani portal za ljude iz struke i sve one koje zanima usko specijalizovana oblast. Tako da ne stoje komentari tipa "ovo je samo pravljenje buzz-a, jer nema veliku posećenost". Ljudi nikako da shvate da smo mi jako jako malo internet tržište, koje zbog razloga o kojima neću sada pričati, kaska čak i za regionom, a kamoli u nekim širim okvirima. Zato ne mogu da razumem poređenja ove akvizicije sa nekim drugim stranim akvizicijama. Mislim da još nismo u situaciji tako nešto da radimo. Ukoliko svi budemo vredno radili, a manje raspravljali i pljuvali druge i njihov rad, možda ćemo biti u situaciji da raspravljamo na takav način i da kažemo da ovakva akvizicija zapravo nije nešto bitno. Ovaj događaj je bitan iz razloga što je ovo prvo preuzimanje domaćeg sajta od strane domaće internet kompanije. Sve čestitke gospođi Šovljanski i Infostud-u i puno sreće u daljem radu.
P.S. Nisam na platnom spisku nijedne od strana u ovoj akviziciji, ali jednostavno smatram da je ovo dobra stvar i da je dobra stvar što je sve tako dobro ispraćeno
miodragjokic je offline   Odgovorite uz citat