Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 12. 2005.   #22
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Ne znam za korisnike SBB u drugim gradovima, ali u NS radi bezprekorno ja imam flat rate 128 kb/s i stvarno nisam do sada za godinu i po imao problema, kada skidam sa neta tj sa nekog servera skida mi full speed znaci nekih 12-14 kB/s. u Lokalu na hubu imam protok od 512 kb/s, a skidam brzinom i do 65 kB/s. Stvarno ne mogu da se pozalim na njih.

Sto se tice wirelessa to je jako varljiva stvar, varira sa vremenom, ali bukvalno. Drugo za dobru vezu moras imati stvarno dobru opremu jako dobar AP i jos bolju antenu,a i vezu sa drugim AP-ovima bez smetnji i sa dobrim bearbonom.

Sto se tice ADSL-a u Beogradu sam cuo da radi dobro, u Novi Sad je tek stigao, ali nisam jos cuo kako radi. Medjutim koliko sam citao brzina tj protok jako puno zavise od "q" faktora (kolicinski faktor - broj korisnika po kanalu) koji je jako veliki u Novom sadu kod lokalnih provajdera (Eunet i Neobee), sto znaci da ADSL jos jedno vreme u NS nece raditi kako treba.

Zakljucak na sve ovo je: ljudi mi smo jadni i nemamo uslove za dobru vezu sa internetom i ko zna kada cemo je i imati, a dotle cemo se muciti sa ovim sto imamo.

Off Topic:
Bio sam kod druga uzeo je 1Mbit na SBB-u, prosto sam se skenjao skidali smo neke programe 130 - 140 kB/s nisam mogao da verujem da toliko dobro radi, ja sam mislio da ce biti do nekih 100 kB/s i da ce to biti neki max, ali ispostavilo se da je SBB stvarno omogucio korisnicima u NS ono sto mu isti placaju
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat