Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 12. 2005.   #49
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Ti si jedan od ljudi koji uvek pričaju loše o bilo čemu vezanom za MS, bez bilo kakvih stvarnih činjenica.
Zamjenio si me s nekim, rijetko se upustam u diskusije takvog tipa, ali kad diskutujem cesce sam na Microsoft strani. Pretrazi moje poruke na ES ako nevjerujes

Citat:
Što se tiče toga šta ko nudi vezano za internet, mislim da jednostavno nisi nabrojao mnogo servisa/aplikacija koje MS pruža.

Od definitivno daleko najboljeg mail klijenta (Outlook), preko prosečnog (ni lošeg, ni super) mail servisa (Hotmail) ali koji takođe kao i Yahoo nudi još neke sitnice (kalendar i slično), do pretraživanja (MSN Search), mapa (local.live.com) i čitavog MSN-a, koji nudi gomilu usluga slično kao i Yahoo i postao je vrlo profitabilan deo MS-a.

A servisi koje MS ima u beti su: novi Hotmail, Office online, kao i još dosta drugih stvari. Vidi i sam: http://ideas.live.com
Ideja nije bila da se nabroje svi servisi koje neka kompanija pruža, već servisi koji odskaču od konkurencije. U pravu si za Outlook, njega sam nenamjerno izostavio. Pretraživanje, mail i mape imaju sve tri kompanije (MS,Y!,G), ali realnost je da tu Google tržišno vodi na sva tri polja. Sada za mape nisam apsolutno siguran, što se tiče korištenja API-ja za treće aplikacije, najčešće vidim da se G koristi. MSN je svakako značaj portal, ali portali su ionako Web 1.5, tako da nismo ni govorili o njima )

Što se tiče beta servisa to je sve rekla-kazala, govorio sam o right here, right now situaciji. Tržište je dinamično, kroz šest mjeseci vrlo je moguće da MSN pretekne ostale, a do tada lista je ovakva kakva jeste.
mungos je offline   Odgovorite uz citat