Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 12. 2005.   #70
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Arture, slažem se sa ovim što si napisao vezano za pretraživanje i Google. Zato i rekoh da je Google kao MS na desktopu: ništa revolucionarno, nisu bili ni prvi, ali na kraju ipak bolje od ostalih. Tako je i Google uradio sa pretragom.

Mada: Google već ima konkurenciju za pretraživanje, a pošto će i Yahoo i Hotmail uskoro biti sa Ajaxom, dakle ni to (Ajax) neće biti nešto posebno što nudi samo Gmail. A Ajax nije jedina stvar: i Yahoo i MSN imaju još dosta drugih stvari koje nude u svojim servisima, a kako vidim Google to jednostavno nema. Ne znam, možda će da ponude, ali ne pričaju ništa.

Stvar je da je Google MORAO da ponudi nešto kako bi privukao korisnike koji se nisu naložili na pozivnice Međutim, i ostali ili već nude (prostor) ili će da uskoro daju istu stvar (Ajax) tako da.. ne znam, kako će to Google da bude nešto posebno, po bilo čemu?

(Posebna je glupost da ne možeš da pošalješ zip fajl preko Gmaila. Za mene je to lično jednako neupotrebljivom mail servisu. Džaba im sav Ajax ovog sveta kad ja ne mogu da pošaljem zip fajl, niti neko može da ga primi.)


Sa tim što je Apple ponudio.. ja lično ne vidim ništa što ne nude drugi, čak mnogo povoljnije, ali mislim da je malo viša cena iPoda upravo smišljen potez - kao "dajemo više i bolje, pa je normalno da platite malo više". Čini mi se da je ovde imati iPod više neka moda nego bilo šta drugo. Kao što su se ljudi kod nas nekad dičili svojim "posebnim" mobilnim telefonima i pokazivali ih, otprilike mi tako izgleda. Dobar marketing Apple-a i to je sve.

Po mom mišljenju samo se budale lože na Apple. Apple je tako lepo godinama ložio ljude glupostima na relaciji PowerPC vs Intel, da su Apple korisnici godinama tako srdačno branili PowerPC A onda: Apple prelazi na Intel!! A ljudi su im ladno verovali u te bajke, kao što i danas veruju u Appleove bajke za Mac OS X i iPod. Ovde ne računam ljude koji imaju profesionalne razloge da koriste Appleove proizvode.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 12. 2005. u 07:16.
degojs je offline   Odgovorite uz citat