Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 09. 2007.   #8
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

problem je ogroman, i mislim da jedino velika akcija na nivou drzave moze da donese neki rezultat. A i za to bi trebalo par godina minimum.

sanse da se pojavi neko u ministarstvu* ko ce biti dovoljno dalekovid,umeti da prepozna pravi potencijal IT industrije, i imati snage da istera sve ovo su po meni smesne.

Nama opet fali ta politicka pozadina, dzaba sto to mi sve vidimo i znamo kad nas niko nizasta ne pita.


*mali citat sa b92 bloga, nadam se da je ok

Citat:
vrhunac je da je starija ćerka od ove godine, znači III razred, dobila i predmet Narodna tradicija!!!!!!! mom zaprepašćenju nije bilo kraja, dok sam zamišljala kako će mi tražiti razboj da tka ili da joj ispletem domaći, nedajbože izvezem neki narodni motiv ili kupim opanke!
da se razumemo, nemam ništa protiv. vera je jedna intimna stvar i veoma individualna. narodna tradicija je mnogo više od učionice opremljene tronošcima i ćilimima. taj privid slobode koji imamo je gori od zatvora u kome smo bili.
pritisak samo može da izazove pucanje. da li nam je neophodna crkvena tortura koju doživljavamo? nešto razmišljam, bilo bi bolje da na časovima Narodne tradicije deca uče turski jezik... korisnije je nego tkanje...
IT? koji IT?
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat