Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2007.   #48
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Alkion Pogledajte poruku
Svi imamo isti program rada, svi imamo istu strukturu i sve treba da bude po ustaljenom planu i programa rada koji se donosi svakog septembra.
Postoje i privatne skole, i koliko znam sve skole imaju nekakvu slobodu da se same organizuju sve dok ispunjavaju zadate standarde.

Citat:
Ne vidim zasto bi skola u Beogradu angazovala Pexim a skola u Uzicu MB soft?
Zato sto obe firme mogu da unose inovacije u softver ali su uvek uslovljene konkurentnoscu izmedju sebe. To je najbolji podstrek da se dobije dobar softver.

Iskustvo je odavno pokazalo, da ako se nekome da iskljucivo pravo da radi neki posao, taj posao ce biti radjen traljavo i samo u onim okvirima da se ispostuju minimalni zahtevi.

Treba ipak imati uvidu da je svaka skola zasebna jedinica i deo lokalne zajednice, te da ima svoje specificnosti i razlicite prioritete.

Citat:
ALI SOFTVER VEC POSTOJI, ja sam ga instalirao i popunjavao sam ga jednim delom.
Isao sam vec na 2 seminara u cilju upoznavanja rada i funkcionisanja tog sistema.
Da a ja sam vec cuo primedbe na taj softver, ljudi koji treba da ga koriste, a koji nemaju nikakvu mogucnost da uticu na to da se stvar prilagodi njihovim potrebama.

Poenta moje price je u tome da nije dobar princip da se softversko resenje zasniva na jedinstvenom softveru, vec na standardizovanim protokolima. Ako se sistem zasniva na softveru postaje zavisan od njega, ako se zasniva na protokolima, softver postaje samo alat i moguce ga je promeniti u bilo kom trenutku.

Ni ja ne mislim da svaka skola treba da razvija svoj softver, ali imati dva - tri velika igraca na tom polju bi bilo nadasve zdravo i korisno.

Dinkic je upravo to uradio u bankarskom sistemu: definisani su protokoli za medjubankarsko poslovanje, potpuno nezavisno od bilo kakve platforme i bankama je prepusteno da same odaberu resenje. To je upravo pozitivno delovalo na brzinu razvoja odgovarajuceg softvera i njegov kvalitet.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat