Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2007.   #50
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Dragane (Varagiću): očigledno mnogima nije jasno ono isto što sam te ja pitao na DPT meeting-u, molim te, napiši prostim rečima odgovor na pitanje: "šta ja tu dobijam?". "Zašto bih ja poželeo da postanem član tog udruženja (a da mi nije stalo do nekog papira/sertifikata)?"
Mislim da Draganova ideja još uvek deluje maglovito zato što je prilično razuđena i teško ju je ukratko definisati.

Ono što je mene u ovom trenutku interesovalo to je sam princip članstva: da neko ne može postati član samim tim što plati članarinu, već da mora da prođe nekakvu verifikaciju. Za početak to je dovoljno jer pravi razliku između onih koji se ozbiljno bave ovim poslom i onih koji su tu radi lake zarade.

Mislim da je upravo najvažnije da se napravi razlika između ljudi koji su uložili godine u ovaj posao, koji vode računa i o najmanjim sitnicama vezanim za svoj posao i odnos prema klijentu u odnosu na male Perice, koji čak i ne znaju sve što treba da znaju, a kamoli da to primenjuju.

Meni članstvo u ovakvoj organizaciji ne treba da bih preko njega dobijao poslove. Ja imam ciljno tržište i na njemu se već dobro kotiram. Kao što reče Dragan, mene više zanima status i mogućnost da kroz takvu organizaciju mogu da utičem na to da struka bude zaštićena od amatera, a i zato da mogu preko njega da ostvarim saradnju sa drugim ljudima iz struke.

Uveren sam da neko drugi iz naše branše na ovo može da gleda sasvim drugačije i da ima sasvim drugačija očekivanja. Možda je i najbolje da se ljudi izjasne šta bi oni u stvari očekivali od takve organizacije.

Poslednja izmena od Pedja : 21. 09. 2007. u 10:39.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat