Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 09. 2007.   #61
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Buduci da nisam bio na okupljanju, nisam se ukljucivao u diskusiju do sada. Sad mislim da sam pohvatao o cemu ste govorili, evo nekih mojih razmisljanja. Cini mi se da postoji jedna nedoumica, o kojoj cu na kraju poruke, a prije toga:

1. Slozicu se sa Berislavom da je naziv udruzenja eStart vjerovatno neadekvatan.

2. Sertifikati. Mislim da je pricu o sertifikatima bolje ostaviti za neko drugo vrijeme. Clanstvo u Udruzenju bi trebalo da je sertifikat sam za sebe.

3. Model clanstva za firme. Preporucujem da se od ovoga odustane i da clanstvo bude iskljucivo na licnoj osnovi. Naravno, omoguciti da firme mogu uplatiti clanstvo za svoje radnike, ali odluka o prijemu bi bila iskljucivo donosena za svakog pojedinca posebno.

4.
Citat:
Dragan Varagic: Sto se tice ostalih osoba koje pominjes, svako ce postojati individualno clanstvo koje nije profesionalnog tipa (osobe koje su jednostavno zainteresovane za Internet industriju sa razlicitih aspekata), gde ce prakticno moci da se uclane svi zainteresovani (sem eventualno gore-pomenutog primera zatvora zbog pronevere sredstava, zloupotrebe sluzbenog polozaja...).
Mislim da bi i od ovoga trebalo odustati, ako je cilj napraviti udruzenje internet profesionalaca.

Iz ovih stavki gore, mislim da je jasno da mi je na pameti nemasovno Udruzenje koje okuplja Internet profesionalce, sa jasnim i striktnim pravilima koja treba definisati kako za ulazak tako i za prestanak clanstva. Pri tome mislim da preporuka drugih clanova ne treba da se uzima u obzir, vec da se odluke o prijemu donose na osnovu glasova ljudi koji budu odredjeni od udruzenja za neki period. Dakle, treba napraviti odluku, da li se pravi elitisticko ili masovno udruzenje i prije svega koga ono tacno okuplja. Ako se ide mnogo u sirinu, izgubi se fokus.

Tesko je napraviti sredinu izmedju to dvoje, a cini mi se iz prethodnih poruka da se upravo to pokusava. Vjerovatni razlog za to je sto je Dragan udruzenje zamislio dosta sire (sto govori i naziv Udruzenje razvoj ePoslovanja i Internet preduzetništva).

Dakle, da li je E-start uopste prevashodno udruzenje internet profesionalaca ili je prevashodno udruzenje razvoj ePoslovanja i Internet preduzetništva?

Naziv kaze da je ovo drugo, i odatle vjerujem dolazi do nerazumijavanja citalaca ovoga foruma, da li je to za njih.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat