Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 09. 2007.   #62
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zira Pogledajte poruku
Dakle, treba napraviti odluku, da li se pravi elitisticko ili masovno udruzenje i prije svega koga ono tacno okuplja. Ako se ide mnogo u sirinu, izgubi se fokus.

Tesko je napraviti sredinu izmedju to dvoje, a cini mi se iz prethodnih poruka da se upravo to pokusava.
Pa verovatno zato sto bi pravo elitisticko udruzenje profesionalca (sto se kaze: with distinguished credits in the industry) brojalo 28 clanova sa sve predsednikom i sekretarom udruzenja Ja vec postavih pitanje - ako bi uslov za uclanjenje bio staz od najmanje 2 godine u IT struci, uz prilaganje radne knjizice - koliko bi clanova bilo? Reality check je neophodan, zar ne? Glupo je i pricati o takvom udruzenju, jer ne bi teoretski moglo da zazivi. A jos gore bi bilo proglasiti ga elitnim, i primiti 200-300 clanova, jer mislim da bi se onih 28 gorespomenitih opusteno zahvalili na clanstvu... Misljenja sam da uopste ne treba spominjati tu rec, vec jednostavno napraviti udruzenje profesionalaca koji zive od ovog zanata i to je to...

Ja bih zaista voleo da se oformi i zazivi udruzenje koje bi okupilo profesionalce, usvojilo standarde profesionalnog odnosa prema klijentima, edukovalo stanovnistvo i privredu kroz medije, cak i imalo status savetodavnog tela Ministarstvu za Telekomunikacije (jel' to ono bese za IT?). Pogotovo bi me radovalo da se postave temelji za generaciju koja tek dolazi - ako smo mi matori morali da pocinjemo i kalimo se na web-divljem zapadu krajem devedesetih, ne moraju i ovi koji tek dolaze... Njima bi to najvise i koristilo.

Ali... cinik u meni je svestan da zivimo u zemlji gde sve sto ne spada u problem Kosova, koncesije auto-puta i cene hleba i benzina odlazi na tangentu bilo kakvog interesovanja visih drzavnih instanci. Tako da bilo kakvo spominjanje gorenavedenih ciljeva u ovoj fazi tog "udruzenja" smatram za najobicniji wet dream...

Citat:
Ljudi nemojte uvek ocekivati da ce neko drugi da zavrsi posao umesto vas. (..) Svi ste ocekivali od Dragana Varagica da sve resi carobnim stapicem. Pa ne moze Dragan da udje svakome u mozak.
Ne razumem sta hoces da kazes. Ko sta resava umesto mene? Ja nisam shvatio da treba nesto da resavam? Odredjeni pojedinci sa reputacijom, iskustvom i (iskreno se nadam) konekcijama u privredi, skolstvu i politici zele da naprave nekakvo Udruzenje, i ja mogu da se uclanim ili ne uclanim, odnosno da diskutujem sa ostalima sta mislim o tome ili da cutim... Stvarno ne dozivljavam ovo kao neku omladinsku radnu akciju gde treba da uradim "svoj deo".
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 22. 09. 2007. u 14:57.
boccio je offline   Odgovorite uz citat