Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 09. 2007.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
svaka cast ljudima sa digital pointa za takav CTR, meni je 33% neverovatno visok procenat...

cisto teoretski gledano kad bih imao toliki CTR ispada da bih zaradjivao skoro $20.000 mesecno od jednog sajta, sto je ludacki mnogo para za omanji sajt...ja licno nisam nikad presao iznad 1,8% za CTR, stvarno ne znam kakvu prevaru moras da izvedes da bi svakog treceg posetioca nagovorio da klikne na reklamu (a pritom cak nemas ni kontrolu nad reklamom koja se prikazuje)

Takodje, ovo sto se adlogera tice, nije to tako jednostavno... ja ti za cas napravim spajder koji ce da koristi anonimne proxije za kliktanje, ili ono sto profi prevaranti rade, zaraze masu kompjutera trojancima, pa onda preko njih klikcu.... Nije dovoljna kontrola da li je jedan covek kliknuo samo jednom, nego se sigurno gleda i CTR i broj impressiona i postoji garant neki algoritam koji racuna verovatnocu da takav sajt, sa takvim sadrzajem i PR-om, ima takvu posetu... nisu googlovci glupi, svakog vraga oni znaju...
Bitno je da stavis reklame na mesto gde se vide cim se otvori strana.
Takodje najbolja boja je 000080 ili 0000FF(obicna plava) za linkove,mada ako imas linkove koji su crveni,onda i link na adsensu treba da bude crven.
Takodje boja url-a=boja texta strane=boja text-a ads-a.

Druga opcija je da stavis ads-ove tamo gde je neko prometno upecatljivo mesto na stranici.

To se moze analizirati sa ovim:
Clickdensity.com ima free trial 30 dana.

Znaci ide 1 ili 2 ..336*280 odmah na vrhu strane.
Iznad link menija sa leve strane stavis adlink.
(pri tome gledas da link i ads ne lice isuvise sto se tice oblika---ipak moraju da lice malo da bi imao neko kliktanje).

Takodje adlink mozes da imas i sa desne strane.

Glavno je da koristis boje koje se slazu sa okolinom,ads treba da izgleda kao deo sajta.I da 90% slicajeva koristis 336*280 ili 300*250 jer po mom testiranju svi ostali formati imaju mnooogo manji ctr,cak poenekad manje od 2%.


Naprimer:
http://celica.eduardomaio.net ----nisam siguran da li zadovoljava tos ali je ctr sigurno preko 20%.

Ovo je solidno ali moze i bolje:
http://www.askthebuilder.com/NH006_A...itioning.shtml

Pa ako zaradis 20 000 castis pivo

Poslednja izmena od buksula : 26. 09. 2007. u 19:50.
buksula je offline   Odgovorite uz citat