Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 09. 2007.   #1
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Question Prebacivanje tablice iz baze u bazu i "poravnanje" s IDevima

Moj prvi post ovdje, pa da pozdravim

Ovakva je situacija. Imam jednu bazu, radi se konkretno o WordPress bazi. U njoj već ima hrpa postova i hrpa komentara.

Imam i drugu WordPress bazu. Praznu. Čistu.

Sad, budući da sam upgreadom WPa na prvoj bazi zeznuo nešto oko encodinga, odlučio sam na "hardcore" način to popraviti. Napraviti novu bazu (ovu praznu) i lijepo copy/pasteat stare postove u novu bazu (naravno, uz prethodne promjene naših grafema).

I sad - prvih par postova mi nije imalo komentara. Sad sam došao do jednog koji ima. Budući da komentare nemogu dodati u WordPressu ručno, kao postove, odlučio sam ući u bazu.

U bazi sam našao tablicu wp_comments i kopirao sam ju iz one stare, u ovu novu.

Sve je super prošlo
Ali - ne slažu mi se IDevi komentara sa IDevima postova u novoj bazi, što je dovelo do toga da mi se prvi komentar nalazi na postu dva, tri ID-a niže nego što treba. Pretpostavljam da je to zbog toga što sam u staroj bazi (tokom rada i pisanja bloga) tu i tamo brisao koji post, neki testni i slično, pa je ostala rupa...

Konkretno, kad otvorim wp_posts tablicu, i kliknem na ID redak, u staroj bazi vidim da ide:
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
(nema 18)
19
...


dok u novoj bazi, IDevi postova kreću ovako:
3
4
5
6
...

E, sad, mene zanima - kako uskladiti te IDeve? Kako da komentar bude na onom postu na kojem mora biti, a ne na dva posta prije? Ubacivanjem dodatnih IDeva? kako?

Bilo kakva pomoć je dobrodošla!

Hvala!
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat