Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 10. 2007.   #27
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default Čemu tolika zavidnost

Dugo nisam učestvovao ovde i moram priznati da sam samo delimično u toku pa bih zato molio da me niko ne shvati zlonamerno ili da nešto prigovaram bez osnova ali izneo bih samo par svojih utisaka u vezi zajednice.

Vidim da postoje ljudi koji kao kobci samo vrebaju priliku da nekoga nagaze zato što je taj neko napravio mogućnost da zaradi skromni dinar.

Ova VIP reklama u headeru je dočekana k'o srbin u albaniji i izneseno je toliko glupih komentara da mi je pomalo muka. Stalno pričamo o zavidnosti "međ' nas Srba" a prvi smo u propagiranju iste.

Kao da je ovo jedino mesto na Internetu gde se može videti animirani baner 728x90 pa niste navikli. Jel Vam mnogo bode oči, da Vam možda i Sunce ne zaklanja .

Bunite se zbog ključnih reči koje su pre neki dan dodate pored naziva foruma, smetaju Vam komercijalni baneri a besplatne samo što im ne gurate pod nos.

Posle toga Vam smeta RSS forum koji donosi jedan link više dnevno u novim porukama, kao da ste se uplašili da ljudi ne dobiju koju posetu više sa pretraživača.

Nemojte samo reći da je sve to zbog preglednosti, jer jedan-dva banera ne mogu toliko uticati na nju, pogotovu kada je reč o pomenutom primeru gde i nije toliko upadljivo upoređujući sa onim katalogom banera na ES-u.

Opet, to bi se i moglo tolerisati da je ovde atmosfera drugačija i da se advertajzing članova uklanja po kratkom postupku. Ali na sajtu gde ljudi nikada nisu obrisali nijedan post o najavi lansiranja nekog projekta ili nekog posta gde se radi preview i nudi support itekako komercijalnih proizvoda mislim da ne bi trebalo biti mesta ovakvim sačekušama. A ne dešavaju se takve radnje baš retko - naprotiv, ima ih sve više i svako iskoristi tu mogućnost za besplatnu promociju. Meni to naravno ne smeta, ja bih sam isto tako uradio, čak i volim da saznam i čujem mišljenja profesionalaca o novim projektima.

Čudi me kako neko ko je pre samo par dana isprozivan za pohlepnost (ja tako ne mislim) od strane ogromnog sopstvenog komjunitija (verovatno mnogi znaju o čemu pričam) sada može da se oseća iskorišćenim i komentariše nešto u vezi banera od kojeg se verovatno jedva mogu platiti hosting i licenca za forum.

Mogu slobodno da tvrdim da ovde niko nije zbog "vlasnika" foruma, verovatno niko (za 90% ljudi sam siguran) ovde ne piše zato što su mu simpatični blues ili nixa već zato što imaju koristi od same zajednice (promocija proizvoda, PR, kontakti, edukacija, druženje sa kolegama iz branše...) zato se niko ne može osećati iskorišćen.

Nisam ovlašćen da budem ničiji drveni advokat niti se ikome uvlačim, ali kao što rekoh, samo par utisaka... bez želje za daljim flejmom i hejtom.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Nikola Vavic za poruku: