Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2007.   #291
svemirco
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.09.2007
Lokacija: Santiago, Chile
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
svemirco is on a distinguished road
Default Pitanja se odnose za postojece YU domene

Clan 7.
Citat:
(3) Током трајања фазе иницијалне регистрације, регистрант домена у оквиру .co.yu, .org.yu или .edu.yu адресног простора yuTLD регистра, може поднети захтев за регистрацију домена са истим називом у оквиру адресног простора првог нивоа rsTLD регистра (.rs), под условом да домен таквог назива у адресном простору првог нивоа rsTLD регистра није већ резервисан или регистрован.
(4) У случају да два или више регистраната поднесу захтев за регистрацију истог .rs домена по основу претходног става, РНИДС ће одобрити први евидентирани захтев за који се утврди да је поднета документација исправна.
Jel ovo znaci da moze da postoje dva domena sa istim nazivom u okviru istog adresnog prostora, npr. radoje.co.yu i radoje.co.yu?
Kako mogu da se pojave isti zahtevi od YU vlasnika za istoimene domene?



Clan 8.
Citat:

Приликом подношења захтева за регистрацију домена у оквиру rsTLD регистра, регистранти .yu домена додатно подносе РНИДС-у, посредством овлашћених регистара, податке о себи и административном контакту за .yu домен, чиме доказују да имају основ за стицање предности на регистрацију траженог домена. Ови подаци морају се подударати са подацима уписаним у WHOIS бази yuTLD регистра.
Kako ce se sticati prednost ako se vlasnik postojeceg yu domena seti tek posle par meseci da preregistruje domen jer ga npr. provadjer nije obavestio "na vreme", a vlasnik, tzv firma "STR Radoje", nema blage veze sa netom?
Da ne bude "ko prvi devojci, njemu dete"...

Napomenuo bih da je nekoliko hiljada sajtova uradjeno od strane "klinaca iz komsiluka" i da isto toliko vlasnika istih nece, niti imaju pojma da se ovo uopste i desava.

Mislim da bi trebala da prostoji obaveza provajdera (registara) da obavesti vlasnika o tranziciji i da se da razuman rok za odziv.


Takodje, automatska preregistracija nije komplikovana.
Znam sta je konkretno problem, ali milsim da je jednostavno (sa matematicke strane) ako je:
WHOIS yuTLD = APR => .yu = .rs

E sad, "tehnicki" - u svakom slucaju ce neko predata dokumenta, tj. gore pomenuti izraz, da proverava, zar ne?

Radi se o tome sto bih ja trebao da zovem (ako ima fax) ili da idem (ako ga nema) od jednog do drugog klijenta i da ih "cimam" da vade iste papire (resenje o registracji, prilog 1, prilog 4, zahtev) i ja da skeniram i saljem za registraciju.
Mada, ako budem uzimao proviziju za to, recimo 20% od cene domena bice meni "tranzicijo, ljubavi moja"...
:-)
svemirco je offline   Odgovorite uz citat