Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 10. 2007.   #57
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default FOWA report

Evo kao što sam obećao report. Ima svega, potrudio sam se da ovde izbacim sve nepotrebno:

Atmosfera je totalno opuštena, svi su obučeni casual, možeš da na'vataš bilo koga da popričaš (naravno u razumnoj meri, da ne smaraš), pričao sam sa Ryanom Carsonom, slikao ga, pričali smo čak i o Srbiji, reče da je vrlo zadovoljan što je ove godine stavio show u Evropu tako da mogu da dođu i oni kojima je Amerika bila predaleko.

Problem je nastao i oko internet konekcije, navodno su obezbedili jako dobar link, međutim izgleda da isti nije mogao da se izbori sa nekoliko stotina ljudi koji se konektuju istovremeno. Tako da su mnogi bili frustrirani, neki čak i besni pa su toliko galamili da sam se u jednom trenutku osećao kao u Srbiji. Treba razumeti i te ljude pošto im je sav business online, ne mogu tek tako da „nestanu“ na nekoliko dana i da ne overe šta se dešava online. Šta više, nekima je ceo život online.

Internet konekcija u hotelu je posebna priča. Traže 5 funti za 1 sat, 9 funti za 24h, odnosno 102 funte za mesec dana. Richard, kanadjanin, je bio šokiran cenom i kaže da nema šanse da plati toliko pošto on za 35 kanadskih dolara mesečno tamo dobije T1 konekciju. Well, Richard, welcome to the UK Kada bi bar ta veza bila bolja, pa da možeš nešto i da uradiš, jačina veze ne prelazi 20% pa smo pomislili da je možda jača ako platiš ali to mu dođe kao kupovina mačke u džaku.

Na FOWA expo su interesantni štandovi, od Adobe Air, preko Microsofta (xbox 360 je bio poseban štand), do MySQL, Sun... i mnogih drugih. U zamenu za vizitku ili popunjen formular dobijaju se knjige i CD-ovi, majice i razne druge „vašarske“ stvari. O’Reilly je dao „sajamski popust“ od 35% na sve knjige, tako da neko ko mrzi čitanje PDF fajlova na ekranu i ima jedno 150 funti budžeta za knjige, može da dođe u situaciju da prekorači cargo limit za avion.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat