Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2007.   #22
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Procitah sve (2 sata manje produktivnosti ) i zakljucih... "mnogo li je..."

Mnogo idelanih uslova i pretpostavki a nigdje osnove - STA se pravi? Kao da je ideja najmanji problem. Kao, samo da se pare nadju pa cemo mi vec napraviti nesto. Takodje "risk-management" ne postoji? Sta je sa ljudima i motivacijom? Nisu to masine da se tako linearno moze racunati produktivnost developra. Sta ako sve isplanirano nije zavrseno za 6mjeseci?
Mislim da nedostataje "sta" da bi se bilo kakve procjene mogle iznositi. Jer to "sta" odredjuje zivot citavog projekta tj ideje.

Iskreno, sa mog aspekta - nadjite mi dobru ideju (globalnog karaktera) i ja cu naci tih 50.000E bez nekih vecih problema. Ali ideja nije 'ej, idemo mi to praviti pa kad zavrsimo onda cemo vidjeti na sta ce da lici pa cemo onda da prodamo to nekome'. Koliko sam primjetio, velik broj projekata koji su nastali iz 'nule' (mislim da nije bilo planskih i hiljade-milionskih ulaganja velikih corp.) su nastale na entuzijazmu i bez pocetne ideje o nekoj zaradi i velim parama vec su ljudi pokusavali napraviti 'nesto novo' i to je ono sto ih je dovelo do kraja.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misk0 za poruku: