Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2007.   #33
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ih bre, gde vi odoste... pa možemo sada da pričamo o milion stvari, caboom ode ti na 1000 servera čoveče?
ok ok, to je bio figure of speech (the keys are like right next to each other - ali ilustracije radi mi (vast.com) trenutno rabimo 100-200 servera + ponekada 50-100 ec2 instanci za odr. set operacija - daleko od toga da je ovo uobicajen slucaj.

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Kao što je Goran rekao, tema od koje smo krenuli bila je vrlo konkretna (Gorane, ja bih rekao "započne" umjesto "odradi", ali to je manje više to), a ti si osuo paljbu po svemu što te je ikad zasmetalo u naivnoj priči o startupima.
priznajem da je prilicno grubo sa moje strane - ali zaista mislim da trenutno ima previse buzz-a u regionu i premalo rezultata. posledica toga je da cela scena izgleda sve apsurdnije. naime, sve je veca kolicina konferencija, price i ima veoma malo rezultata. realnost je malo drugacija - infrastruktura je losa, kontakti su slabi i kadrovi su veoma diskutabilni (govorim o inzenjeriji, ne bih uopste da nacinjem menadzment) - jedini nacin da se to promeni je, jel - nepopularni rad (rinse & repeat).

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Ooo itekako postoji procjena rizika... Ti mislis da danas ljudi daju pare zato sto su postoji par entuzijasta koji otvorenih ociju i usta tvrde 'mozemo mi to'? Ma daj, necemo biti neozbiljni.
Biznis plan, ako je dobro tj sto je moguce objektivnije uradjen, kaze sam - to moze ili to ne moze. Nema tu 'nagadjanja'. I na osnovu istog tog biznis plana banka ti da ili ne da kredit. Bez nekih magija i vracanja, gledanja u grah i slicno.
delimicno se slazem, niko ne baca novac - u najgorem slucaju, baca ih matematicki na 100 glupih ideja od kojih ce 1 glupa ideja evoluirati u nesto sto zapravo isplacuje 100 propalih investicija (brojke su u stvarnosti drugacije i ovo je izuzetno naivna matematika sa moje strane - samo daje blagu ilustraciju nekih naizgled sumanutih investicija - uostalom, nedeljni presek prikazanih proizvoda na techcrunch-u je dobar primer, tona cool projekata na kojima ce biti "R.I.P." za godinu dana - a u koje je ipak investirano). u ranoj fazi, o kojoj izgleda pricamo, mnogo cesce se "kupuje" tim nego resenje - bar u tom VC svetu (ne govorim o bankarskim kreditima, naravno), posto je (da citiram XYZ bogatih ex-founder-a koji su vise smorili od mantranja) osnovna ideja po pravilu skoro uvek promasena i proizvod je vise na nivou demo-a nego necega sto ce zapravo imati konstantan rast i donositi novac - sto je u kapitalizmu ipak primarni cilj.

Poslednja izmena od caboom : 10. 10. 2007. u 14:53.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" caboom za poruku: