Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2007.   #45
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
A tek kad to bude u nekoj fazi zivotnog ciklusa koja ne spada u par skica na papiru moze se pricati o investiciji u kompletan tim koji bi to doveo u neki sustainable profitabilni model za koji su potrebne te cuvene investicije u ekipu, marketing, hardver, infrastrukturu, logistiku i slicno.
E tačno tako.

Prvo je, u većini slučajeva, potrebno imati nešto više od ideje. A do toga se najčešće dolazi tako što ćeš to nešto da uradiš u slobodno vreme - vreme koje bi proveo ne zarađujući ništa. Većina privatnih biznisa kreće tako što se ne napušta stalan posao (ili druge obaveze, npr. studiranje, itd), već se radi nakon što se dođe kući sa "pravog" posla. Razlog je jednostavan: sasvim je normalno da će privatni posao da propadne - čak i očekivano. Znao sam i tačan procenat za Ontario - koliko privatnih poslova propadne tokom prve godine, mislim da je bilo oko 60%.

/update:
Evo malo tačnije informacije, ovo se odnosi na Kanadu, ali negde sam pre godinu-dve čitao jako slično za Ontario:

Citat:
Of all firms started, just about a third fail within one year, and 80% fail within three to five years. However, after five years, the rate of discontinuation drops rapidly.
Pa onda npr.:

Citat:
Do you understand that owning your own business may entail working 12 to 16 hours a day, probably six days a week, and maybe on holidays?
Do you have the physical stamina to handle a business?
Do you have the emotional strength to withstand the strain?
Are you prepared to lower your standard of living for several months or years?
Are you prepared to lose your savings?
Meni ovo sve skupa više zvuči na mnogo teškog rada, neizvesnost i slabu zaradu verovatno i nekoliko godina, a ne na to da će neko da investira pare, a ti miran - pa ako bude - bude, a ako ne.. šta da se radi.. Prepared to work 12-16 hours, lose yor savings, lower your standard of living for several months or years? Hmm..?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 10. 2007. u 18:32.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" degojs za poruku: