Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 10. 2007.   #47
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Ajme kako se ova tema iskrenula!

Inicijalna namjera mog članka, koju je nastavio i Goran, bila je da iskalkulira cijenu (ili troškove, svejedno) jednog općenitog tehnološkog startupa u našim krajevima. A koliko vidim cijela priča je otišla u smjeru ima li uopće smisla stvarati startup, koliko je to puno posla itd.

Čini mi se da je među mnogim ljudima na ovom forumu prisutna jedna osobina (koja je dosta česta kod naših ljudi općenito, pa me to i ne treba čuditi) da svi misle kako sve najbolje znaju, i samo oni imaju uspravnu ideju o nečemu, a svi drugi su zabrijali i npr. misle kako je startup nekakva igrica i kako će dva priučena programera u par mjeseci rada stvoriti startup od par milijuna, te kako bi svi u startupe zbog nekakvog "buzza" itd.

Zato mi je dosadilo odgovarati na takve postove i pokušavati ukazati ili na rupe u logici ili na neznanje ili na jednostavno nerazumijevanje teme. Startupi su dio ekonomije općenito, i tu postoje neka temeljna pravila zdravog razuma, i nema tu neke posebne mudrosti. Meni je osobno upravo najbolje od svega da svatko može pokrenuti svoj startup, a stvarnost će onda pokazati koliko je to bilo realno. Sve ostalo trkeljanje je samo fućkanje u vjetar.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Berislav Lopac za poruku: