Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 10. 2007.   #77
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja ne znam kako bi trebalo, inače čuvam fakturu u EUR/USD, mada u paušal knjigu i ja upisujem dinare po srednjem kursu NBS jer tamo ne mogu da sabiram babe i žabe. Ovo što pominje MkCracken za razliku u kursu ima smisla, a nikad se i ne zna kada i da li ćete vi te devize zaista i prodati banci. Đavo će ga znati.

Evo još jedne teme za razmišljanje. Nedavno sam jedan USD ček naplatio preko firme. Uradio fakturu na taj iznos itd. Domaća banka ne uzima svoju proviziju na to za biznis korisnike, međutim, kad su legle pare ispostavilo se da je korespdentska banka naplatila svoj ne mali trošak (što se nikad nije dešavalo dok sam čekove unovčavao kao fizičko lice) te je na moj račun leglo $X manje u odnosu na iznos na fakturi. Aj' sad tu tek budi pametan kako to knjižiti.

Istovremeno i pitanje da li je neko imao slično iskustvo u vezi provizije sa naplatom čeka preko firme?

Poslednja izmena od mileusna : 15. 10. 2007. u 19:43.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat