Tema: Delta Nila
Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2007.   #1
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default Delta Nila

Vec danima je jedna od glavnih vesti vezana za angazovanje M. Forcan u nekom savetu Vlade. Jedni predlazu mere, Delta preti tuzbama, za jedne Milka Forcan je neka Marijana ili Jovanka Orleanka necega, za druge (vidi burek.co.yu) jedna od najlepsih zena u zemlji... I tako u nedogled.

Bez namere da analiziram ikoga iz ove i slicnih kompanija, moj stav je vec i zabelezen na nekim IT forumima i kao takav nepromenjen, samo jedna anegdota kao mala plocica u mozaiku kako Delta radi:

Prosle godine u Tempu sa malim detetom, krene kasirka da mi pomaze, pakuje plasticne kese sa robom. Svaka kesa na ivici da pukne. Dovezem se kuci, parkiram skoro pod kameru sa NBS u Kralja Petra, izvadim kesu iz gepeka, ona pukne i razbije se Nutela.

Dodjem kuci, okrenem telefon i objasnim dogadjaj i prijatno zamolim da mi neko iz firme do 5 popodne (znaci, imaju dva sata fore) donese tu teglu na kucnu adresu. I onda, sa telefona na telefon, ali za razliku od skoro svih firmi u ovoj zemlji, razgovaram sa sve visim u hijerarhiji firme. Kao za inat, koleginica otisla da da krv, kolega se nece vracati na posao, pozovite ovaj broj, itd. Na kraju, 4. ili 5. telefonski poziv, uljudno se predstavim, ponovim problem, ponudim resenje (Nutela do 5 i nema frke, i dalje smo drugari, i dalje cu ici u Tempo), pocinje jedan od najsmesnijih razgovora koji sam u zivotu vodio:
Radnik Delte: Da li vi znate koga ste dobili?
Ja: Ne.
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Molim?
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Izvinite, ali ja vas nista ne razumem.
RD: (Razlaze na slogove) Do-bi-li ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Izvinite, o cemu mi pricamo, o nekoj stvari, o coveku, stvarno vas ne razumem. Ja ne radim kod vas, stvarno ne znam za tu terminologiju, samo sam bio u sopingu u Tempu.
....
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan, potpresednika Delte.
Ja: Izvinite, stvarno nisam znao, mozemo da se vratimo na moj problem.

Ovo zezanje je trajalo malo duze, ali poenta je tu.

Elem, posle jos par minuta ubedjivanja, posle nekih 30-tak minuta stize covek, sa Nutelom i brdom poklona za dete (igracke, slatkisi). Nutelu uzeo, poklone vratio.

Kad se setim kako me jedan idiot u SBB-u iznervirao pre par nedelja, dodje mi da im vratim Nutelu. Iako i dalje ne bih ni pod razno zaposlio nekog ko je i dan radio u ovoj i slicnim firmama, iako imam drugare i poznanike u ovakvim firmama i znam koliko znaju i kakvi su ljudi. Kad je epidemija u pitanju, karantin je majka.
__________________
dooConsult
oksite je offline