Tema: Delta Nila
Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2007.   #11
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Nemam nekakvu posebnu pouku glede ovog dogadjaja, kao potrosac znam svoja prava i trudim se da ih ostvarim. Ustvari, to bi bila pouka - nemojte da se unapred odricete svojih prava. Ako mi kasirka zapakuje stvari u njihovu kesu, znaci nisam ja pakovao, i onda ta kesa pukne i steta se napravi, neko mora biti kriv za stetu. Duboko verujem da nema potrebe da i na forumu ovog profila treba da objasnjavam kako sistem greske i kazne funkcionise.

Evo, citam na blogu Gorana Anicica o nasem sugradjaninu koji je sudskom odlukom dosao u posed automobila, otudjenog od strane Parking servisa. Pa sta da kazem za moj slucaj od proletos kad sam im mojim autom preprecio ulaz na plac ispod Zoo vrta, preko sat vremena auti nisu mogli da udju i izadju, napravio se red od 10 "pauka". Jedino sam na molbu jednog od 4 "zestoka momka" koji su se tukli sa 2 policajca, na minut "svecano otvorio" ulaz/izlaz posto nisu hteli da se druze sa interventnom. Policajac koji je bio na placu, mislis da je zvao policiju zbog mene. Ne, kaze caja "zapamti mi broj znacke, sve sam video, nema zime ni sad ni posle". Naravno, "kaznu" koju su oni zamislili da platim nisam platio. I sutradan me je zvao pomocnik gen. dir. da dodjem na pice, uz opasku da mu nije jasno kako se ceo dogadjaj oteo tako kontroli i da ima takav rezultat. Ako ces da ti platim, platicu ti, ako imas pravila, postovacu ih, ali ako ces da me zezas, gledaj da zatvoris sve rupe u svom "slucaju".

Naravno, ovo su primeri koje, iskreno, "nikako ne preporucujemo da radite sami".

Sto se Delte tice, moj stav je jasan i sad stvarno ne vidim prostor za pokusaje da se "etiketiram" kao neko ko, kao, podrzava Deltu. Lepo sam napisao "mala plocica u mozaiku kako Delta radi". Meni je stvarno smesno da su oni mene pokusali da fasciniraju onim "znate li da ste dobili kabinet Milke Forcan?". Kao da svi u Srbiji zivimo u svetu Presa, Kurira, ali i Politike, pa jos nekih biznis magazina, i sad moram da znam ko je Milka Forcan, samo zato sto zivim u Srbiji.
__________________
dooConsult
oksite je offline