Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 11. 2007.   #20
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Osim u slucajevima kada je film zasnovan na senzacionalistickoj knjizi, i kada obiluje netacnim podatcima - prezentovanim tako da se stvar prikaze vrlo subjektivno. Ukratko, uz sve sto je Relax naveo jos par cinjenica:

1. Prvo i osnovno, Horus nije rodjen devicanskim bezgresnim zacecem. Pominje se kao sin Osiris-a i Isis.
2. Horus nije bio "baptised", da ne kazem krsten. To je potpuna izmisljotina, voleo bih da vidim taj podatak negde napismeno.
3. Horus nije hodao po vodi. Bio je bozanstvo neba, ako se dobro secam. Kao bozanstvo izvodio je cuda, ali nije dizao mrtve niti setao po vodi.
4. Horus je imao sledbenike, ali se ne pominje da ih je imao 12. Ko nadje napismen podatak da je imao 12 ucenika, dobije pivo od mene.
5. Horus nije razapet na krstu, to je notorna glupost. Umro je i vratio se u zivot, ali vracanje u zivot i uskrsnuce su dve razlicite stvari.

Ne znam, glupo sto uopste pisem na ovu temu, ali bezveze mi je kad vidim ovako senzacionalisticke naslove. Mislim, da li je potrebno objasnjavati da je Isus ako zanemarimo religiju, istorijska licnost, sto ovaj filmic negira... Eto, ukratko toliko. Da ne zalazimo u Zaratrustrijanstvo, Mitraizam itd. Sve u svemu, pre bih govorio o slicnostima koje se provlace kroz religije nego o formuli.
kai je offline