Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 11. 2007.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Bottom line ... zar nije vera nesto pozitivno?
Mešaš veru u religiju, to nije isto. Mešaš veru i crkvu, to nikako nije isto, crkva je samo otela monopol na veru.

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
postoje apokrifni spisi koji navodno takodje sadrze Isusove reci ali nisu usli u Bibliju jer se to nekom nije svidelo ... tu on navodno isto govori da nije potrebna crkva/insistucija da bi verovao u Boga ...
I bre, pa to je sada totalno kontradiktorno. Kako to pozitivno a cenzurišu reči samog mesije?

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
sto je ipak bitno cini mi se, posto ja jos nisam upoznao ateistu koji nije istovremeno i materijalista i egoista pre svega
U jeeee, kakva izjava... evo ja glasam za lup goodine... promeni društvo onda. Ja sam ateista, nisam materijalista više od tebe, egoista sam koliko i prosečni ljudi, a mogu da ti dokažem da su najveći egoisti i materijalisti istovremeno i jako religiozni. Šta više, religiju koriste kao izgovor.

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ovaj film se btw takodje koristi strahom ... paranojom da je sve oko tebe iskvareno u potpunosti ...
Jel?

A čime se koristi crkva? Pakao, večni oganj, đavo...

A inače sve oko nas je idealno, ali ovi skotovi u filmu baš izmišljaju gluposti kako je svuda oko nas u potpunosti iskvareno? Kako očekivati da ljudi budu iskreni kada su monopilisti na "dobrotu" oni koji najviše krše zapovesti svog Boga.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
"Hvala" bluesman za poruku: