Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 11. 2007.   #30
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
ne treba crkva da ima monopol nad verom ... al nam isto tako ne treba ni milion smart ass-ova svaki sa svojim tumacenjem ... trik je naci srednji put
A koliko je dovoljno? 1? 2? 5? Šta je sredina? To je ono što crkva i pokušava vekovima. Zar se zbog toga i ne vode ratovi stotinama godina? "Milion smartass-ova" je ono što se zove tolerancija, a 1 smartass je ono što se zove diktatura. Zar meni treba neko da mi kaže u šta smem a u šta ne smem da verujem?

Eto ja verujem u Boga programera koji se zove Tastaturus i molim te toleriši me, zašto bih ja morao da verujem da postoji jedan Bog za sve. I što sam ja luđi od tebe samo zato što ja verujem u više Bogova a ti u jednog? Zašto sam ja luđi što ne verujem da postoji ni taj jedan?

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ajde dokazi mi da su pravi vernici istovremeno najveci egoisti i materijalisti, to bih bas voleo da cujem Evo recimo kreni od patrijarha Pavla ...
Od patrijarha? Zašto se patrijarh pojavi svaki put pred izbore da "objasni" vernicima za koga treba da se glasa? Neću da elaboriram da ne bih izazvao flame, ali razmisli o tome.

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
treba nadogradjivati na dobro sto postoji a ne siriti paniku kako je sve katastrofa i kako treba spaliti do temelja i krenuti od nule
A šta je to dobra postavka? Jedan je Bog i svi morate da verujete u njega, ako ne verujete ići ćete u pakao? Zašto je panika ako ja kažem da je crkva izgrađena na laži? Zašto je panika ako kažem da je crkva napravljena zbog kontrole? Zašto sve religije u osnovi imaju "budi dobar i ne talasaj"?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline