Još ponekad na svoju Yahoo adresu koju sam koristio kao urednik e magazina dobijem po neko saopštenje. Ovo jutrošnje je vrlo zanimljivo, citat: "Obaveštavamo javnost da je na inicijativu vodećeg bankarskog internet portala Banke

nline (
http://banke.online.co.yu) održan sastanak finansijskih portala koji rade u Srbiji (banke.online.co.yu,
www.kamatica.com,
www.krediti.co.yu) sa guvernerom Narodne banke Srbije, gospodinom Radovanom Jelašićem. Sastanak je održan u cilju razmatranja pitanja korišćenja interneta u kontekstu kvalitetnijeg informisanja klijenata, odnosno građana Srbije. Takođe, razgovarano je i o potencijalu koji Internet kao medij ima u objašnjavanju usvojenog koncepta monetarne politike NBS i mera drugih državnih regulatornih tela.
Na sastanku je dogovoreno da će NBS podržati rad Internet portala, kako bi se poboljšala opšta informisanost građana i kako bi se uputio apel učesnicima na finansijskom tržištu da izvrše kvalitetnije agregiranje i prezentaciju podataka. Posebna pažnja će biti posvećena promovisanju društvene
odgovornosti finansijskih institucija, kao i povećanju transparentnosti tržišta kroz uravnoteženije informisanje korisnika finansijskih proizvoda i usluga i učesnika na finansijskom tržištu."
Respect! za Jelašića
