Tema: Posao
Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 11. 2007.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mislim da smo to odavno apsolvirali, sada možemo da idemo šta je starije? kokoška ili jaje? Ja sam bio i u jednoj i u drugoj ulozi i znam sigurno sledeće:

Koju god platu da daš radniku, biće srećan posle povišice, ali će vrlo brzo da se navikne na to novo koje mu već za mesec-dva neće biti dovoljno. Kada mu jednom daš bonus za neki posao koji je dobro odradio - očekivaće bonus posle svakog posla, bez obzira kako je uradio. I kada ne dobije bonus - biće nezadovoljan.

Koliko god radnik da radi - poslodavac će da računa da je mogao bar malo više, a radnik će da računa da je previše.

Poslodavac će da se žali da radnik ne vidi "širu sliku" a radnika običeno ne interesuje šta će biti sutra i prekosutra već samo šta je danas.

Kvalitetan radnik misli da ne nezamenjiv, kvalitetan poslodavac ne voli da menja radnike.

Ima toga mnogo, da ne bude da prosipam bisere, oni koji su bili u oe uloge razumeće šta pričam.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje bluesman za poruku: