Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2006.   #5
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
Posto i ja ovih dana ulecem u ovo, da li bi mogao da nam objasnis koje bi to prednosti za ovaj konkretan slucaj imao DOO u odnosu na agenciju ?

Takođe, koliko je cela ta procedura registrovanja offshore kompanije uopšte legalna (znam da se thetaworld bavi time - registrovanjem offshore kompanija i sl.) ?
Posto volim da pisem samo ono o cemu dobro znam, za ovo cu ti reci samo onoliko koliko znam i zasto bih ja u ovom momentu registrovao doo. Pre svega, koliko je meni poznato agencija pravno gledano i nije preduzece nego radnja. Ti sa agencijom imas prilicno ogranicene mogucnosti, ako imas dosta prihoda valjda se i mora imati doo, danas vise nije velika stavka osnovati doo kada se placa depozit od 500 eura za razliku od pre kada je bilo 5000 dolara. Sa agencijom ne mozes nikoga da zastupas, a koliko je meni poznato informacione sisteme mozes da pravis samo sa doo firmom. Takodje, meni su uvek bile ozbiljnije doo firme od agencija (ne kazem da agencije nisu ozbiljne). To mi je uvek bilo kao kada poredim Inc. i LLC za americke pojmove.

Siguran sam da ce Bluesman i drugi koji imaju doo firme imati vise da napisu na ovu temu.

Offshore kompanije kod nas uglavnom imaju negativno znacenje, misli se da su to samo neke mahinacije na nekim ostrvima, ali ne mora da bude tako. Razne poznate firme imaju svoje offshore kompanije kako bi koristili pogodnosti date zemlje. To ti je kao kad zivis u Americi a prijavljen si da zivis u Monte Karlu kao dosta pripadnika dzet set-a :-).
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 09. 01. 2006. u 16:30.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat