Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 01. 2006.   #9
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kai
Ja sam nedavno bio u situaciji da razmišljam na ovu temu, i došao sam do nekog svog optimalnog rešenja. LTD u UK, radi papira i određenog posla, i otvaranje predstavništva te strane u ovom slučaju UK kompanije ovde. To možda nije najjeftnije, ali je meni neko najoptimalnije rešenje. Međutim, to je iz mog konkretnog iskustva i neko rešenje moje konkretne situacije, koje ću primeniti na proleće. Zavisi naravno i od ciljnog tržišta jer ako ti je ciljno tržište USA možeš razmisliti o LLC u USA. Ako pak želiš da izvrdaš porezu, otvaraju ti se brojne offshore mogućnosti. U prevodu, ne plaćaš porez za prihode van matične zemlje. Moja offshore preporuka je Panama.
Meni se posle nekog vremena ucinilo da je optimalna kombinacija LLC u USA i predstavnistvo kod nas. Medjutim, u medjuvremenu sam dosao do informacija da "Ukoliko je osnivač stranog pravnog lica koje osniva predstavništvo,državljanin SCG,to lice je dužno da dostavi dokaz o prebivalištu odn.boravištu u inostranstvu." kao i to da predstavnistvo ne moze da obavlja bilo kakav promet u SCG. Mislim da UK LTD ima obavezu vodjenja knjigovodstva.
rex je offline   Odgovorite uz citat