Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 12. 2007.   #29
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

@Bizi

1) Do kada je krajnji rok da postojeci vlasnici .co.yu domena podnesu zahtev za isti domen u .rs ekstenziji, u slucaju da zele i ekvivalentni RS domen i koje podatke treba da priloze kao dokaz o vlasnistvu nad .co.yu domenom, gde i kome?
Rok je 6 meseci. Podatke mozes dostaviti bilo kom OR preko online formulara.
Po podnosenju zahteva treba dostaviti dokumentaciju o pravnom licu: resenje iz apr-a.

2) Da li je ista procedura i kada se radi predregistracija od strane vlasnika za postojeci .co.yu domen u rs domen i predregistracija za novi rs domen, tj. da li neko moze da kaze kada neko izvrsi predregistraciju rs domena koji je trenutno slobodan kada ce ga i dobiti?
Da ne bude zabune. Vise puta sam napomenuo da se predregistracija ne radi. Predregristracija bi podrazumevala da informacije bivaju prosledjene nic-u pre zvanicnog pocetka registracije.
Ono sto je trenutno moguce uraditi jeste poslati zeljeni domen sa svim potrebnim informacijama nekom od OR. Onog trenutka kada registracija bude pocela svi domeni ce biti poslati na registraciju u nic (prakticno u prvih 30ak sekundi), redom po datumu pripeca (ovo mogu da garantujem za Eunet, za ostale nemogu jer nemam info. Verujem da i ostali spremaju nesto slicno). Zato sam i napomenuo koliko je bitno kom OR cete ukazati poverenje, odnosno da li ce vas domen biti pusten iste sekunde kada pocne registracija ili u toku prvih sat vremena, ili cak u toku prvih par dana.

3) Kako se vrsi provera medju razlicitim registrarima ciji potencijalni klijent je pre izvrsio predregistraciju?
Ne vrsi se. Ponovo pogledaj gore. Ako je OR tvog konkurenta ima vece tehnicke kapacitete i bolju organizovanost budi siguran da ces izgubiti bitku.

4) Sta se desava sa parama ako se zeljeni domen ne uspe registrovati?
Zavisi od OR do OR. Kod euneta, recimo, novac nece biti vracen ali ce ta stretstva biti moguce iskorisiti za registraciju drugog domena.

5) Znam Ko su sve ovlasceni rs domen registri ali kako se cene krecu? Ne bih da idem po svim sajtovima pa ako moze neko da napise ko je najjeftiniji a ko najskuplji. Vidim da je izlozena cena od RNIDS ka registrima 1500 dinara.
Po mojim informacijama trenutno je najjeftiniji Eunet sa cenom sa popustom od: 2360.00 Din.
Ostali OR idu do oko 2900.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" cvele za poruku: