Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2007.   #15
chegevara
Vladimir Popović
Na probnom radu
 
Avatar chegevara
 
Datum učlanjenja: 16.09.2006
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 37
Hvala: 10
2 "Hvala" u 2 poruka
chegevara is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chegevara
Default

Drugovi i drugarice, biću kratak

Nigdje nisam svojatao program, iako modifikovan, nastao je na ideju nekih koji su ranije postojali. Precizno u davnim fakultetskim danima, prije nekih 16-17 godina. Moj "original" je napisan u turbo pascalu, a znam da postoje "originali" i u drugim jezicima (profa nam je dao uzorke rečenica, a naše je bilo da to skrojimo po njegovim instrukcijama).

Zašto sam ga ponovo aktivirao? Vrlo jednostavno, počeo sam da se zabavljam sa php-om, a nema ljepšeg učenja od pisanja "hello world" aplikacija. Tako je nastao i "lorem politikum". Nije mi namjera bila da kupim slavu, čak ni da ga objavim javno, samo igra i učenje php-a. Mnogo me nervira me ta opterećenost "slavom i kreativnošću", inače ovo ne bih ni pisao.

Trebalo je, kao drugu fazu navikavanja na php, da napravim formular za unos raznih parametara: broj rečenica, karaktera, paragrafa, sa i bez uvodne riječi, i sl... i da to sve integrišem u jednu kulturnu i ljubaznu php stranicu. Dakle obična vježba iz programiranja koja je igrom slučaja dospjela na devprotalk.

Ja toliko drugovi.


P.S. Ivane imaš pm
chegevara je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" chegevara za poruku: