Tema: SEO faktori
Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2008.   #9
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
Obicno se sajtovi koji nisu radjeni bez tabela malo bolje kotiraju jer ljudi koji ih rade obracaju paznju na to da im naslovi budu u h elementima, tekst u p, liste u ul,ol...
Znaci samim pretrazivacima je lakse da se snadju na dobro organizovanim sajtovima, i odvoje bitan od nebitnog sadrzaja.

sa druga strane vecinu sajtova realizovanih pomocu tabela rade klinci koji za naslov jednostavno koriste <b></b> ili jos neku goru <font> perverziju.

Teoretski ni tebe nista ne sprecava da sve to primenis na tvoj sajt sa tabelama i trebalo bi da dobijes isti rezultat. Teoretski...
Ovo ti je malo "mixing grandmothers and frogs" uz pogrešne i paušalne pretpostavke izuzev poslednje rečenice koja je jedino tačna.

Ovo "obicno se sajtovi koji nisu radjeni bez tabela malo bolje kotiraju" je potpuno paušalna procena za koju ne možeš da nadješ nijedan dokaz.

Po tvom pisanju ispada da korišćenje tabela isključuje i upotrebu ostalih elemenata kao što su h tagovi, ul, li itd. što nije tačno, a to si posle i sam potvrdio u poslednjoj rečenici. Za google je svejedno da li ćeš napisati:

Kôd:
<h1>Naslov</h1>
<table>
  <tr>
     <td id='pan2'>panel 1</td>
     <td id='pan2'>panel 2</td>
  </tr>
</table>
ili

Kôd:
<h1>Naslov</h1>
<div id='pan1'>panel 1</div>
<div id='pan2'>panel 2</div>
Sa druge strane ako u oba primera <h1></h1> zameniš sa <b></b> dobijaš lošiji rezultat pa makar ti cela strana podržavala i doctype strict.

Uradi jednu Google pretragu, pa klikni "view source" da vidiš kako izgleda HTML source Google SERP strane, gle čuda i Google koristi tabele, ali uz to i header tagove. Nema čak ni DOCTYPE, mada je sad nevažno za našu temu.

Preporuka je naravno pisanje dobrog HTML koda, ali pri tome više mislim na zatvaranje tagova i izbegavanje suvišnih tagova i slično. I u svetu a i kod nas se svakav HTML može naći, pre svega mislim na HTML koji daju razni WYSIWYG HTML editori.

Takođe je preopruka i praćenje trendova, npr. <FONT> tagu je svakako mesto u penziji jer se sve to može uraditi preko stilova. Verovatno će mu se i <TABLE> pridružiti jednog dana, ali ako je potrebno nekoliko ugnježdenih divova sa odgovarajućim cssom da se simulira jedan <table> ja ću uvek pre izabrati <table>.

Poslednja izmena od mileusna : 18. 01. 2008. u 14:57.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku: