Tema: SEO faktori
Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2008.   #12
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Radi se o tome da je css bez tabela sam jedan segment cele priče. U najjednostavnijem obliku, u zavisnosti od samog izgleda koda, najčešće sam sadržaj (tekst) pre se pojavljuje u kodu kada se radi sa div tagovima, umesto sa table. Koga ne mrzi, neka broji karaktere...
Jablan je pre neki dan na DPT naveo primer Radionice koja ima table layout a prvo se učitava sadržaj a meni tek na kraju iako se nalazi sa leve strane sadržaja. Ovo je i jedna od prvih SEO optimizacija koju sam i ja primenio na svoj home page pre nekih 10 godina.

No i to je važilo nekada. Sada se na sve više mesta srećem sa tvrdnjama da to prestaje da bude toliko bitno. Realno gledano, šta je to što bi sprečilo Google da "izrenderuje" stranicu primenom stilova i vidi kako vaša stranica zaista izgleda i na osnovu toga odredi šta je sadržaj, da li ste koristili invisible tekst da spamujete google i slično?

Ako se i uzme da je to relevantno, i sa DIVovima možeš da napraviš da ti prvo ide header, pa meni, pa tek onda sadržaj, pa se vraćamo na to da prost izbor između table/tableless layota nema nikakvog značaja za rangiranje, već SEO onoga koji radi HTML.

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Inače se kaže da kada u tekstu treba tabela, ona se radi sa table tagom, a ako ima više css-ova jedan u drugom, postavlja se pitanje da li je ipak bolje koristiti table tag, kao što je Boccio rekao...
Da, tu se slažemo to je ono što sam i ja napisao u prethodnoj poruci o više ugnježdenih divova ili jednoj tabeli.

Poslednja izmena od mileusna : 18. 01. 2008. u 16:48.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat