Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 02. 2008.   #20
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
E drugari,ovo je Srbija trenutno.
Dajem ovde licni primer cisto da vidite zasto u Srbiji nema PHP programera.
Ja sam 78 godiste i radim vec 6 godina u Vojsci kao obican mis,nisam neki veliki cin,a plata mi je mesecno na racun 40 000+ dnevnice koje izadju otprilike jos 50% na tu cifru.Znaci 60000.Nek je to recimo 700 eura.Plus 36 radnih dana odmora godisnje+7 dana oporavka+besplatna na VMA+6 meseci beneficije.

Koliko ja znam da racunam ta bruto plata od 1400$ u Srbiji vredi otprilike koliko i moja u Vojsci.

E sad,ja kad krenem na posao ostavim lepo mozak na policu a kad se vratim sa posla redovno legnem da spavam, a cesto i na samom poslu.IQ ne valja da mi bude iznad 100,a neophodno je da znas da radis sa lopatom(ne laptopom),asovom.
Takodje znam iz pouzdanih izvora da je plata za djubretara u Pancevu oko 30000.

Sad, ja sam nesto ceprko po ETF-u u svoje vreme pa mi ostali kompleksi da treba da ucim i da budem pametan, pa sam zadnje 3 godine ceprko malo po kompu i naisao na Macromedia DW,HTML,CSS,JavaScript,GIMP,Linux,Apache,PHP,MySQL ,AJAX,AMFPHP,…
Tim redosledom.
I nisam ja neki strucnjak, al radio sam na sajtovima,i jos radim, koji zahtevaju vise od jedne godine razvoja.I to sam samcijat ako ne racunam 3 jpg slike od nekog dizajnera.I nisam trazio neke pare za to <500 eura, jer kontam da je dobro iskustvo.I znam da primenim Nested Set model za kategorije u MySQL-u.

Takodje sam sestri koja je drzala malecku skolu stranih jezika napravio sajt za tu istu skolu(HTML,CSS,1 strana PHP) i znam da je taj sajt (ocajno uradjen i bez odrzavanja) njoj donosio min 30 prijava za kurseve mesecno.Cist profit, po jednom kursu je otprilike 30 eura.30*30=900 eura mesecno za firmu.Po mojoj logici, toj firmi (skola stranih jezika) isplati se da placa mesecno 400-500 eura nekog klinca koji zna da crtka u DW-u samo da im odrzava sajt i javlja se na mejlove.Sajt ih i onako nista ne kosta.

E sad vi meni recite, zasto ja da menjam posao na kojem ne moram da ukljucujem mozak za posao koji se sastoji od razmisljanja i povrh svega da imam verovatno manju platu nego do sad.Ne pada mi na pamet.To sto ljudi koji vode firme nisu sposobni da prodaju moje znanje nisam ja kriv.
I znam da nema u Srbiji dosta PHP programera koji stvarno znaju nesto,makar ja ne znam ni jednog, ali sa druge strane imamo i firmi koje vam prodaju bajnu pricu o poslu u naredne 3 godine za solidnu kintu <1000, a onda posle odradjenog i neplacenog prvog posla (custom CMS za 7 dana)vam se vise nikad ne jave.I to bas iz Kragujevca.

Jednostavno, takva nam je zemlja.Bolje prolazi djubretar od programera.
Naravoucenije je da ako hoces da radis neki posao mozgom, nijednom Srbinu ne smes ni da pricas sta radis a kamoli da radis sa njim.Naravno ako nisi spreman da krades,lazes i gazis sve pred sobom, a ja izvinte nisam.
P.S. Komentar koji sam dobio na temu mog ranijeg oglasa za posao.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat