Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 02. 2008.   #34
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Moje pitanje je prakticno , zasto mi ovde ne koristimo sve svoje resurse ... zasto iako smo mala komuna ne radimo nesto po pitanju toga sto smo sposobni da stvaramo snove , a stvaramo tudje ....
Srbija - 6.5M punoletnih, oduzmes ruralno stanovnistvo, oduzmes ono sto je nepismeno kompletno ili funkcionalno, unisten preduzetnicki duh, "godine raspleta", generalno besparicu, blagu depresiju, neizvesnost (misim, danas moram da refreshujem Wikipediu da vidim koje su mi granice drzave ) i tako dalje... i dobices vrlo malo ljudi koji su u stanju nesto da radi ... tako da mozda nismo ni losi.

Poredjenja sa silikonskom dolinom izuzetno su neprimerena. U toj zoni ljudi zive preduzetnistvo i pretpostavljam da oni drugi sa novcem znaju da mogu da se fokusiraju tu i namire sve svoje investitorske porive bez obracanja paznje na smetnje, ili smetnje ne postoje. Nije toliki problem sa Srbima, obzirom da tamo najmanje ima lokalnog stanovnistva u industriji, vec su dovuceni sa svih strana da bi radili.

Treba da se formira SAO DevZone koju bi izuzeli od birokratije, poreza, doprinosa, uveli svu potrebnu besplatnu infrastrukturu i onda se tako pocelo. Hiljada ljudi bi tu napravilo cudo za drzavicu od par miliona. Valjda su to ideje tih parkova (Indjija?), medjutim tu vec iza prvog coska vreba kum od kuma koji ce da povoljno da sredi kompjutere.

Sad sam obrisao iz ove poruke deo koji bi bio privatizovanje diskusije, a u stvari je rant na moj preduzetnicki poduhvat u vezi neposlovnosti i nepouzdanosti "Srba developera", sto je takodje jedan od razloga/odgovora na tvoje pitanje.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat