Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 02. 2008.   #70
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Ovde, evo upravo se otvara regionalni centar IBM (500 zaposleni) podrske odma zgrada do moje firme, takodje ovde su vec HP, Microsoft, Cisco i ostali. Hp cak ima celu svoju zgradu u biznis parku. U samoj Bugarskoj ima dosta projekata o kojima malo vise mogu da govore oni koji su vec duze od mene ovde. Takodje dosta je finansijskih institucija koje projekte mogu direktno da pomognu ako su dobri i ako prodju njihovu proveru. Za razliku od Srbije gde sama drzava postaljva prepreke svojim gradjanima za poslovanje i diskriminise ih u odnosu na strance ovde je situacija mnogo mnogo bolja (ne zaboravi da pricam o najnerazvijenijoj drzavi clanici EU), ljudi zele i hoce da rade za razliku od Srbije to se da videti i prema konkursima i brojem novo zaposlenih (IBM je popunio sve svoje konkurse za mesec dana) itd itd...
Za razliku od Srba koji zive u Srbiji ovde mozes za 100e da kupis povratnu kartu za London i odes istog trenutka na neki moguci sastanak sa investitorima (moze i preko mejla, video ili voice kontaktom ali face to face je sasvim nesto drugo).

Nema prepreka i zabijanja klipova u tockove na svakom koraku od strane drzave....ama sve je drugacije u odnosu na Srbiju i Srbski mentalitet, ja ne znam o cemu se ovde prica ali ovakav tip diskusije gledam na domacem webu svako malo, i sta na kraju bude? Bude konferencija, sastanak, skup, okupljanje, druzenje a posao nista, 0 (nula), bitno je da se kotizacije uplate

Ja bih zaista voleo da nisam morao da odem iz Srbije, bio bih mnogo srecan ali nazalost sam shvatio da je nemoguce ostvariti neke svoje planove ili je to izuzetno tesko u okruzenju gde se pale ambasade, ruse restorani samo zato sto je vlasnik iz neke druge zemlje, gde je polarizovanost drustva na tako viskom nivou da ne daje nikakve nade da ce bilo sta biti bolje u skorijem periodu. Sorry ali to je realnost. Mozda neki u Srbiji pogledaju vesti i procitaju novine pa onda odu na picence u lokalni birc i zaborave lose stvari i kazu da je u Srbiji zakon jer eto bio si sa prijateljima na picu i super ste se proveli...ali outside the box Srbija izgleda kao zemlja Srednje Amerike...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat