Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2008.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

vecina UPS-ova se pravi da bude (kao sto im i ime kaze) neprekidni izvor napajanja kad nestane struje, i obicno im dodaju i surge arrest opciju koja stiti od naponskih peak-ova. Ali ova opcija da imas bas stabilizator napona je nesto skroz drugo, takve sprave u stvari prvo prvo isprave ulazni napon, pa onda same generisu pravilan sinusni napon na izlazu, i ne znam kakve su cene, ali ja za to definitivno ne bih kupovao jeftine uredjaje jer ko zna kako izgleda to sto ti oni daju na izlazu, neke cetvrtke ili tako nesto... generisanje lepog sinusa nije jednostavno..

E sad meni nije jasno gde vi to zivite kad imate toliko problema sa strujom, to je najverovatnije problem u kucnim instalacijama, a ne do javne mreze. Moj stvarno dobronamerni savet je da se u takvim slucajevima izdvoji malo vise para i da uzmete elektricara da vam zameni sve osiguracke kutije od glavnih osiguraca na ulazu u zgradu, pa do stana, i ako imate kinte i nove kablove da vam stavi. Najcesci razlog pozara u stanovima su neispravne instalacije, a tu nikakv stabilizator ne pomaze...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 08. 05. 2008. u 08:20.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat