Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 05. 2008.   #17
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Nikad mi takve stvari ne bi ni pale na pamet...

Ti zapravo hoces reci da je recimo billboard ili TV reklama najbolji nacin komunikacije prema klijentima i da taj 'najbolji' nacin (dobro, mozda nije najbolji, nebitno) treba preslikati na web i iskoristiti to?
Da, tako: ne mislim da su tv/print najbolji nego da treba analizirati one elemente koji su efektni u ovim medijima, pre svega zašto su efektni, i pokušati ih prebaciti i prilagoditi online uslovima na jedan inovativan način. Primer: web je već jako puno pokupio od štampanih kataloga i usavršio žanr.

Internet je po prirodi vrlo demokratičan medij i samim tim ne pogoduje ekskluzivnosti. It's the greatest equalizer. Tašnarska radnja iz Čačka može da izgleda isto toliko fancy koliko i Louis Vuitton. To je fenomenalna prednost za one koji se tek probijaju i veliki problem za etablirane marke. U oba slučaja, profitira onaj ko uspe da što bolje stvori iluziju ekskluzivnosti.

E, sad, tu treba da svi učesnici u procesu web developmenta skupe mozgove na gomilu. Šta je rešenje ne znam, ali već pomaze samo razmišljanje u tom pravcu.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat