Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2008.   #5
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ako izuzmemo priču o "pravim vrednostima", za šta nam nije potrebna blogerka da nam napomene - dovoljno je videti rezultate izbora, mogao bi da idem crvenu stavku po stavku i da svaku od njih pronalazim primer u "pravoj evropi".

Na svakoj od malih pumpi u Italiji majstor je hteo da mi "pomogne", a na jednom mestu je bio toliko agilan da mi je za 10 sekundi pregledao, konstatovao kvar, izvadio i odneo akumulator (??!!!) da bi ga na kraju psujući vratio, jer nisam pristao da zamenim akumulator kod njega na pumpi.

Nisam u životu video/osetio prljaviji i smrdljiviji grad od Venecije, kad se izadje iz kruga 100m od trga Svetog Marka. Ako mi treba romantika, radije idem u bilo koje nemačko ili austrijsko selo sa reklame za Milku.

A tamo, u Lienzu, apsolutno predivnom malom gradiću južne Austrije okruženom neverovatnom planinskom idilom i letnjim jutarnjim suncem koje kupa zracima cvećem okićene terase, pijem prvu kafu u maloj centralnoj ulici... i odjednom se zaleću dva pijana momka i razvaljuju stolove i počinju da se biju sa osobom X koja se tu zatekla i počela da se buni zbog huliganstva.

U Salzburgu, takodje savršenstvo... Kad bih bio žensko, izabrao bih da se porodim u javnom WC-u u Salzburgu. Ali uveče u gradu, tuča ispred kluba. Ne sumnjam da bih u oba slučaja prošao loše da sam rekao "A" i uključio se u bilo kakvu raspravu, a kamoli recimo bio gay i otvoreno se vaćario. Vozeći se sa NS tablama kroz Salzburg, na svakom drugom semaforu bivam pozdravljen sa 3 prsta ili 1 prstom (zavisi da li su naši ili njihovi)

Što se tiče UK, eto juče im je poginuo (izboden) glumac dečko iz Harry Pottera, posle gužve koja je izbila u pubu. Razlog: debelo pijani već oko 20h. Mi smo imali low profile šetajući se po malo šarenijim delovima Londona, u centru urlanje, povraćanje i bacanja flaša ispred noćnih klubova. Isto važi i za bilo koje drugo mesto koji posećuju Englezi.

U Kanu smo videli beskućnike preko puta filmske palate u Dior butiku kako spavaju.

U Madjarskoj me je taxi vozio rutu-obilazak Budimpešte umesto najkraćim putem. Svima su poznata upozorenja o njihovoj tzv. "turističkoj policiji" (prevarantima).

Da ne spominjemo Ameriku koja je san svakog turiste, ako ne zalaziš u delove koji nisu za gledanje.

Itd. Verujem da su Skandinavci navikli na druge standarde, ali sve što nije Island i sl. jednako ume da smrdi kao i beogradski asfalt i ono na njemu. Da se ja pitam, za početak očistio bih smeće, WC-e, sredio fasade, finansirao malo rasvetu po gradu i ukinuo TV prenose skupštine.

Iako je tačno da treba sve te stvari da ispravimo, komentar za mladu Estonku posle svega bi bio pre tipa "Stanislave preterano se..š"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
10 članova zahvaljuje srdjan za poruku: