Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2008.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao filmil Pogledajte poruku
Шта је твоја теза када (претпостављам) кажеш како не важе исти аршини за село или за град од 2 милиона становника? У некој не-Србији, ни у малим ни у великим местима нема паса луталица, док у Србији богами има, без обзира на величину места.
Znaci ovo su sve slike pasa iz Srbije: http://www.flickr.com/groups/straydogs/pool/ ? U Atini ima jako puno ulicnih pasa, po Italiji ih ima, imas da ih vidis i u Parizu s vremena na vreme. U istocnoj Evropi skoro svugde gde sam bio isto (U Bukurestu doduse nema toliko pasa, ali zato imas ulicnu decu u ogromnom broju, koja duvaju lepak i prose). Verovatno ih ima i drugde, ali nisam bio pa ne znam.

Moja teza je vrlo prosta, svi gradovi sa par miliona stavnika su prljavi, imaju beskucnike, i imaju kriminal, a narocito kad ih uporedis sa nekim malim mestom gde svi sve poznaju. To je jednostavno tako, puno ljudi, puno problema. Veliki gradovi nude priliku da se covek utopi, ima vise posla, vise se novca obrce i zato privlace kriminal i polusvet, to je vazda tako bilo.

Danska je super uredjena zemlja, pa su decka jedne moje prijateljice (on je danac) izboli albanci nozem na izlazu iz diskoteke u sred Kopenhagena, jer se on nesto slucajno pokacio sa njima unutra. I to se desava, nije uopste neka retkost tamo.

Evo jos nesto na tu temu:
Citat:
The International Crime Victims Survey, conducted by Leiden University in Holland, found that England and Wales ranked second overall in violent crime among industrialized nations.

Twenty-six percent of English citizens -- roughly one-quarter of the population -- have been victimized by violent crime. Australia led the list with more than 30 percent of its population victimized.
Gledao sam nedavno i neke statistike i UK ima oko 5 puta veci globalni crime rate od Hrvatske (valjda je 5-ta na listi, a Hrvati su negde 16-ti ako sam dobro zapamtio). Koliko sam ja citao istrazivanje UN na tu temu, u svim Balkanskim zemljama je otprilike isti crime rate, pa ti vidi jel sigurnije ovde ili u UK? Jeste ako zivis u skupom kraju, ali je zato drasticno nesigurnije ako si siromasan... to su stvari koje turisti obicno ne vide, pa se onda stvara ta (pogresna) slika kako je u "ne-srbiji" sve sjajno i bajno... negde jeste, negde nije..

eh, tako, sorry na dugom postu, ali besposlen pop i jarice krsti... a to samo zato sto pop ocigledno nema internet
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 26. 05. 2008. u 04:04.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat