Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2008.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja nikada nisam prihvatao "opravdanja" tipa "pa i drugi isto tako". Osim sto je infantilno, vrlo je i opasno, sto smo videli u 90-im godinama kada su isti izgovor "i oni su" koristili razni zlocinci da opravdaju svoje zlocine. Valjda mi je od tada ostao taj problem sto ne mogu nikako da prihvatim taj izgovor.

Pitanje pasa lutalica se rešava u roku od 5 godina, samo da ima političke volje (i nešto para). Ja sam viđao pse lutalice i na drugim mestima, ali nigde se ne kreću u čoporima kao kod nas. Svojevremeno sam morao da tražim neki štap ili nešto slično kad god sam se vraćao kući jer sam često imao "susrete" sa takvim čoporima ispred zgrade u kojoj sam stanovao i jednostavno ne možeš da uđeš u zgradu.

Što se tiče prosjaka, verovatno nije politički korektno da kažem šta mislim, pa ću prećutati, ali me izuzetno nervira kada stanem na semafor pa mi se okešaju sa "daj dinar".

Ovde je problem u mentalitetu, čujem danas da se u Brazilu okupilo preko 3 miliona ljudi na gay paradi (naravno nisu ni blizu svi oni gay, iako o tim gay paradama ne mislim ništa lepo) a kod nas se štampa "turistički vodič korz beograd" gde se izričito napominje da ako ste gay ne bi trebali da se puno kurčite (piše "držite za ruke i slično") dok šetate ulicom ako niste planirali da dobijete batine.

Zašto su ovi ljudi dobili batine? Za sve to su krivi političari koji šire ksenofobiju, koji predstavjaju evropu kao najveće zlo koje mrzi srbe (i pravoslavlje)... i šta će onda klinci koji još i ne umeju da misle svojom glavom? "Brate idemo da j... kewu ovima iz evrope".

A opet, isti ti političari i njihovi sateliti ubeđuju nas same kako nam je jako lepo ovde, pričati priču kako su evropljani šokirani lepotom Beograda je mnogo dalje od istine nego priča da su ti isti evropljani prijatno iznenađeni da ovde ipak ne živi neko divlje pleme ljudoždera kako smo zaslugom opet tih istih političara predstavljani poslednjih 20 godina.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje bluesman za poruku: