Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 01. 2006.   #38
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

E pa evo mali post update...unapred se izvinjavam ukoliko neke skrivene frustracije isplivaju na povrsinu...
Kako sam vec napisala, nedelju dana intenzivno tragam za pravim monitorom sa kojim cu zaista da budem zadovoljna, kao sto sam i sa svakim do sada bila (nije da ih je bilo previse ali je svaki bio izuzetno kvalitetan i dobar).
Nakon bezbroj usporedbi na papiru, sto specifikacija sto komenata i iskustava krenula sam u pohod po radnjama ne bi li slucajno negde i testirala odabrane modele.
Za Samsung nije problem, bar oni imaju svoj show room.
Drugi izbor je bio kao sto sam vec navela FSC P17-2 koji "bi trebao" da bude bolji od P770. E sad..to "bi trebao" je jos uvek veoma imaginarna velicina, posto, jel da, nisam uspela da ga vidim.
Danas sam zvala gore napomenutu radnju gde su mi rekli decidirano: "da, imamo ga, ukljucen je, moze da se testira"..cena prava sitica, zaista.
Odbauljam posle posla na drugi kraj grada ne bi li konacno skoncala agoniju potrage. Ispostavilo se da u radnji u stvari nemaju model koji ja trazim, a i to sto imaju nije ukljuceno. Mladic koji je pricao samnom telefonom je pogresio..ok..desava se nista strasno..zaista nikakav problem. ALI

pitam ja da li mogu nekako da pogledam..ipak mu je cena oko 450 evra i zaista mi ne pada na pamet da kupujem na slepo tako nesto. Naravno, odgovor koji me je docekao (i koji bi me docekao skoro u svakoj drugoj radnji) je da mogu da ga narucim ili ti rezervisem, da mi napisu predracun, eventualno platim kaparu pa ce ga naruciti od dobavljaca. Dobavljac je inace Pakom.
Ne budi lenja, odjurila sam do centra do Pakom shop-a. Na zalost ni tamo nisu imali taj model, ali su proverili u magacinu i ima jos 4 komada na lageru. Na pitanje da li ikako postoji neka mogucnost da ga vidim pre no sto se odlucim za njega, odgovor je: "paa ne znam..mozete da date kaparu pa da ga donesemo da vidite, ali treba da ga kupite..znate skupo nam je da ga otvaramo i drzimo u radnji". Rekli su mi da zovem magacin odnosno servis, pa da namoljakam i trepcem ako ce neko eventualno da mi otvori jednu kutiju i pokaze jedan primerak i to ako se izcimam opet na treci kraj grada.

Ja ZAISTA pokusavam da ih razumem..ali EEEJ..treba da platim ne male pare za tako nesto, pa najmanje sto zelim je da vidim sta placam toliko i da li je to to sto trazim.
Nije to ni do Pakoma toliko..ljudi samo stite svoje interese..ali da li je moguce da se trgovina IT opreme kod nas svela na prosecnu masovnu prodaju i da jedva neko hoce da izadje u susret kupcu koji zna sta trazi.
Pod "zna sta trazi" mislim na one koji se iole razumeju ili su bar procitali nesto o celoj tematici.

Dalja prica je cisto moje razmisljanje proisteklo iz ovog iskustva:
Beograd je prepun malih prodavnica (pa i ne toliko malih) u kojima na zalost radi potpuno neobrazovano osoblje, barem sto se hardware-a tice (cast izuzetcima) i koji su eto negde culi koji su popularni modeli pa samo njih prodaju. Za sve sto nije toliko standardno, covek prosto ne moze da dodje..nije gda ga nema..ima ga, ali ne moze da se vidi, NE DAJ BOZE uporedi sa necim drugim. Ok, ovaj narod nema para i jeftino je ono sto prolazi. Ali ama bash da ni jedna radnja ne postoji koja bi u svom asortimanu ponudila proizvode klasifikovane prema kvalitetu a ne prema proizvodjacu???? E to ne razumem.

..eto...sad mi je malko lakse
conica je offline   Odgovorite uz citat