Tema: iPhone 3g
Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 07. 2008.   #55
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Citat:
copy/paste
bluetooth handsfree
multitasking
ocajna kamera
nemogucnost brisanja pojedinacnih sms poruka (moze samo ceo thread)
mms
Gps bez navigacionog software-a (koji je navodno cak i zabranjen licencom)
copy paste nema, i to nekada boli. Trebao mi je recimo 5-6 puta u poslednjih 10 meseci koliko koristim iPhone.

iPhone ima bluetooth handsfree. Potrazi na Googleu "iphone bluetooth headset"

Multitasking radi. Ima nekih ogranicenja na 2.0, ali to ce se svakako izbeci sa Jailbreakovanjem. Za sada jos nisam presao na 2.0. Evo par tipicnih primera: pustim youtube video da se skida, izadjem iz programa, kada se ponovo vratim, video je skinut. Koristim fring za IM/Skype klijent, lepo javlja kada dobijem novu poruku. itd.

I ja bih rekao da je kamera ocajna -> do pre koji dan. Prijatelj isto ima iPhone, i njegove fotografije su bile drasticno bolje. Kada smo bolje pogledali, izgleda da ja imam neku vrstu kondenzacije sa unutrasnje strane stakla, i izgleda da je tako od pocetka. Doduse, meni kamera treba kada hocu nesto informativno da uslikam, npr. proizvod sa deklaracijom, red voznje i slicno. Kada hocu da fotografisem, koristim fotoaparat.

Nemogucnost brisanja pojedinacnih sms poruka -> nije mi trebalo do sada. Mislim da ima addon softver koji to omogucuje.

MMS radi. Dodatni softver, naravno. Prima, salje, obavestava kada dobijes mms, itd. Ne koristim, ali hteo sam da isprobam.

GPS je mnogo bolji u novim modelima. Na starijim modelima radi uz pomoc baznih stanica, cak i kod nas locira u okviru 100 metara. Moze i mora bolje.

-----

Meni je iPhone resio dosta muka od kada ga imam. Narocito tu mislim na IMAP mail integraciju, browser koji je upotrebljiv (na N95 nije, po meni), koristio sam mape nekoliko puta, iPod u njemu da ne pominjem, itd.

Jednom sam postavio pitanje sta to drugi telefon ima sto iPhone nema a sto je toliko neophodno za posao ili zabavu, obicno bih dobijao odgovore: iPhone kupuju samo fenseri koji hoce da se pokazuju.

hm.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat