Tema: IT tablete
Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 07. 2008.   #25
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Naime kratkotrajna memorija se brise prilikom spavanja, tako da ako izadjete na usmeni deo ispita, a da niste spavali, mnogo cete se bolje secati svih detalja, nego ako spavate u medjuvremenu.
Totalno pogresno Neuro-sinapticke veze se pojacavaju u toku sna, tj. dok spavamo nase kratkotrajno pamcenje "prelazi" u dugotrajno. Doduse, mislim da se ovo desava u toku REM faze, do koje neces stici ako zaspis na sat vremena.

Zar nisi primijetio da, ako ne spavas duze vremena, sve teze i teze se sjecas detalja tog dana (ili tih dana) otkako ne spavas? Meni se desavalo da ne znam je li se nesto desilo prije 2 sata ili 2 dana, a da ne pominjem to sto sam se u gubio sam u svom kodu (ako je rad uzrok nespavanju).

Probacu da iskopam par linkova posle, da ne bude rekla-kazala. Imam sad puno posla oko citanja sta ste sve skrabali od maja mjeseca do danas
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat