Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 08. 2008.   #16
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Vidi se da nemaš praktičnog iskustva s time.

Naravno, idealna situacija je da kad imaš gomilu posla nađeš nekog da radi s tobom; u tom slučaju si u pravu, i provizija treba biti manje-više konstantna. Ali u situacijama kad si zatrpan poslom, a teško je naći kvalitetnog suradnika (ne znam kako je u Srbiji, ali kod nas se kvalitetni programeri traže svijećom), onda ti je u interesu da ti novi posao bude onaj na kojem ćeš najviše zaraditi. Dakle, ako smanjiš proviziju, naravno da ti nitko neće donijeti posao na kojem će sam zaraditi 10 eura, ali će ti donijeti onaj na kojem tih 2% iznosi znatno više.

To je jednostavan zakon ponude i potražnje: ako si jako tražen (imaš puno posla), a ponuda ti je ograničena (nemaš dovoljno suradnika) tvoja cijena ide gore.
Zarad konstante u poslovanju (ne moram da objasnjavam koliko nam to svima znaci), ali i poverenja (iskoci ti posao sa par cifara vise na racunu i ugrozis moj posao?!), izbegavao bih te,Berislave Koliko god tvoja uloga bila nesrazmerna sa ukupnim poslom steta koju mozes da naneses ( drugima a bogme i sebi), moze biti velika.
Stabilnost, pouzdanost, lojalnost i mogucnost napredovanja su (neke) karakteristike koje trazim u partnerima u poslu. Ma koliko da si dobar(skup??!!!), pa jos zbog nedostatka resursa(?!!), ne obecavas
Osim da stvarno nemam drugog izbora( da si Telekom, na primer ), ne bih radio sa tobom.

Ako vec imate poslove sa takvim brojkama sto se maltretirate sa "sitnim" poslicima koji su koliko juce (nije se lako navici) placali i burek i jogurt. Razumem da nije lako otkaciti se starih "sirotinjskih" refleksa i prestati raditi ama bas sve sto donosi novac. Hteli bi i jare i pare i pride

Vreme je vaznije od novca, nista licno, Berislave

Koliko poslova, toliko i vrsta provizije

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Vidi se da nemaš praktičnog iskustva s time.

Naravno, idealna situacija je da kad imaš gomilu posla nađeš nekog da radi s tobom; u tom slučaju si u pravu ...
Ne slazem se. Mozda za Japance Idealna situacija je kad si Bogati Otac Mlad U Penziji bar za mene...

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Berislave, ne znam koje si ti poslove do sada radio, ali zato znam šta McKracken radi... Ako si raspolagao sa šestocifrenim sumama u sopstvenom poslu (koje nisu dinari ili kune), onda možda imaš slična iskustva kao pomenuti...
@ Dragan Varagic
Ne mogu a da ne primetim da Vas dugo drzi odusevljenje McKrackenovim brojkama?

Poslednja izmena od Ilija Studen : 02. 08. 2008. u 17:16.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat